Mart 28, 2024, 08:31:01 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Toshiba l50b serisi herşey normal tetik mi yok?işte çözümü

Başlatan powerrotti, Aralık 18, 2020, 06:55:02 ös

« önceki - sonraki »

powerrotti

Aralık 18, 2020, 06:55:02 ös Son düzenlenme: Aralık 18, 2020, 07:49:25 ös powerrotti Sebep: resim
Hayırlı işler arkadaşlar birkaç saatlik bir araştırma sonucu bulduğum sizlerle paylaşmak istediğim bir konu

DA0BLIMB6F0 rev:F anakartlarda borardwiew ve şema yok bataryası ölen bu cihazın çalışmadığı aşikar herhangi bir kısadevre arıza bulamadığınızda anakart tetik almıyor bu sorunun rtc den kaynaklı olduğunu bir kısmınız biliyorsunuzdur orjinal bataryası bozuk olduğunda değiştirmeden size bios pilinin nereye bağlanacağı resmini atıyorum herkese hayırlı işler

shocan

Kendileri çok pis ve belalı cihazdır. Günde 3 kere sövmek gerekir :)
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

powerrotti

Aslında ses kablosunun usb camera soketine takılmadığı sürece çok sevecen mülayim bir karttır 😊

smlkc

powerrotti

shocan

You are not allowed to view links. Register or LoginAslında ses kablosunun usb camera soketine takılmadığı sürece çok sevecen mülayim bir karttır 😊

Bayiden gelince illaki yanlış soket oluyor. Bakım yapılınca bile elinde kalan servisler var.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

DUNC4N

ustam allah senden razı olsun sıvı temaslı bi cihaz geldi aynısından kafayı yedim hic bir sorun görünmüyor voltajlar var bios yazayım diye siteye girdim senin bu konuyu gördüm dediğin gibi yaptım düzeldi cihaz

Teknikbursa

tekniknotebook

Sametbey67

bugün gelen start almayan L50 de benzer bir şey denedim ama sonuç alamadım. bataryasını takınca R133 in ucunda 1,5V olduğunu gördüm. turuncu şarj lambası yanıyor ve şarj alıyordu. D10 diyot anod da 3V olmasına rağmen katod a herhangi voltaj akışı yoktu. diyot açık devre olabilir diye 4148 ilave ettim ama diyottan duman çıktı. katod çıkışında kısadevre var. tam şemasını bulamadım. benzerlerinde pozisyon no lar tutmuyor. elinde şema olan paylaşabilir mi.