Mart 28, 2024, 05:38:53 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LENOVO B50-80

Başlatan ozgurkara, Şubat 18, 2021, 02:17:06 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Anakat kodu zıweb2-zıwb3/zıwe1 la-b091p rev:2.0 2014-09-12 0,55mAh çekiyor görüntü yok ama çok ince arakada ışık var bir bios buldum yazdım ama değişen olmadı ram voltajı var

You are not allowed to view links. Register or Login üzerindeki bios
You are not allowed to view links. Register or Login

akdenizmustafa

resmi güncellemeden çıkarıldı

ozgurkara

Deneyip bilgi vereyim ustam Allah razı olsun

ozgurkara

Malesef usta sorun aynı şekilde devam ediyor teşekkürler yinede

smlkc

ec yi yeniden programayıp denedin mi

ozgurkara

malesef programlayicim yok ustam

maxwell

Aynı sorunlu Rev2 bir kart var elimde.başka konu açmayıp buradan devam edeyim istedim. EC programlamadan önce ekran arka ışığı arada yanıp sönüyordu. Nuvoton 288'i yazdıktan sonra ışıklanma sıklaştı amper 0.450 0.650 arası oynuyor.nuvoton bozuk diyebilirmiyiz arkadaşlar?

shocan

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı sorunlu Rev2 bir kart var elimde.başka konu açmayıp buradan devam edeyim istedim. EC programlamadan önce ekran arka ışığı arada yanıp sönüyordu. Nuvoton 288'i yazdıktan sonra ışıklanma sıklaştı amper 0.450 0.650 arası oynuyor.nuvoton bozuk diyebilirmiyiz arkadaşlar?

nuvotonu yazdıktan sonra lcd ışığı daha sık yanıp sönüyor olarak anladım. buna göre;

cihazı uma yapmaya çalışıp deneyin.olmuyorsa aşağıdakileri uygulayın.

1- R63        0
2- R120     100k

öncelikle dirençleri kontrol edin
sonrasında şemaya göre aşağıdakileri kontrol edin

3- U15
4- U5

kbc' nin 100, 105 ve 115 bacaklarını kontrol edin.

son olarak bu hatları kontrol edin.

INVPWM
ENBKL
PCH_ENVDD

bios ve kbc  yazılımlarında, panel, lvds kablosu, sıvı teması, darbe yoksa sıkıntı pch kaynaklı olabilir.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

mycom

Fleks denediniz mi hocam. Bir bakin derim. Ram voltajı var demissiniz ama sinyaller ne durumda baktınız mı.

Crmci

Cpu+hm arızalı ustam (usb ölçümü ve uma denediysen tabi)

maxwell

You are not allowed to view links. Register or LoginCpu+hm arızalı ustam (usb ölçümü ve uma denediysen tabi)

Bu kartta her ne kadar  HM ve işlemci sıkıntı çıkarsana omajlar normaldi.Reball düşünmeye başlamışken üstad io değişip kbc ve main yazıldıktan sonra cihaz açtı.ilerisi için Başına gelen olursa unutmadan yazayım dedim. Herkese kolay gelsin hayırlı işler dilerim.