Mart 29, 2024, 01:21:44 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Dell N5010 UMA işlemi

Başlatan HexfeT, Eylül 09, 2017, 05:54:25 öö

« önceki - sonraki »

guvenelkt

merhaba bu uma işlemi bittiğinde standart vga grafik kartı olarak çalışıyor video oynatımlarında görüntü bozuk herhangi bir driver yüklemesi yapıyormusunuz bu haliyle mi müşteriye teslim ediyorsunuz güncelleme yapılması gereken driver yok sistemde hepsi tanımış vaziyette intel grefik kart güncellemesi yaptığımda dll hatası sebebi ile güncelleme yapmadı

Crmci

Eylül 10, 2019, 06:48:15 ös #16 Son düzenlenme: Eylül 10, 2019, 06:49:56 ös Crmci
Cpunun ters yüzüne arkaya 4tane tantal kond.takıp dene Usta başka bir borddan benzeri yerden alabilirsin birde farklı bios.(Cpu arka metalin iç kısmında yerleri boş zaten)

Ucakbileti

You are not allowed to view links. Register or Loginmerhaba bu uma işlemi bittiğinde standart vga grafik kartı olarak çalışıyor video oynatımlarında görüntü bozuk herhangi bir driver yüklemesi yapıyormusunuz bu haliyle mi müşteriye teslim ediyorsunuz güncelleme yapılması gereken driver yok sistemde hepsi tanımış vaziyette intel grefik kart güncellemesi yaptığımda dll hatası sebebi ile güncelleme yapmadı
Öyle olurmu ustam tanıtıp veriyoruz. videoda filan bozukluk yok. sizin cihazda başka sorun var. çekilecek kablo inceyse değiştirin.Artık cihaz ramları kullanacağı için başka remle test edin.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

guvenelkt

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Loginmerhaba bu uma işlemi bittiğinde standart vga grafik kartı olarak çalışıyor video oynatımlarında görüntü bozuk herhangi bir driver yüklemesi yapıyormusunuz bu haliyle mi müşteriye teslim ediyorsunuz güncelleme yapılması gereken driver yok sistemde hepsi tanımış vaziyette intel grefik kart güncellemesi yaptığımda dll hatası sebebi ile güncelleme yapmadı
Öyle olurmu ustam tanıtıp veriyoruz. videoda filan bozukluk yok. sizin cihazda başka sorun var. çekilecek kablo inceyse değiştirin.Artık cihaz ramları kullanacağı için başka remle test edin.

SELAM hexfet ustanın tüm anlattıklarını yaptım hata olsa görüntü alamam düşüncesi mevcut bende bios yüklendi tüm herşey iyi çalışıyor ama inteli tanıtamıyorum online aramada bile sürücüyü buluyor hata var diyerek kapatıyor kablo baya kalın ekran görüntüsü bozuk değil film video açıldığında video görüntüsü bozuluyor klm codec te düzgün ama bu sefer ekran kartı tanıtılık olmadığı için dll hatası veriyor 2 defa sonra normal oynatıyor ama akıcılığı yok altta ki dosyada tüm devre fotoğraflarım var kontrol ederseniz sevinirim gözden kaçan ne var acaba

Ucakbileti

işaretlediklerimi söküp tekrar dene ustam. değişen bişey olmazsa devamına bakalım. bazı eksiklikler var benim yaptıklarıma göre ama siz böylede örüntü aldığınız için gerek olmaya bilir onlara.sırayla gidelim.

egteam

You are not allowed to view links. Register or Loginişaretlediklerimi söküp tekrar dene ustam. değişen bişey olmazsa devamına bakalım. bazı eksiklikler var benim yaptıklarıma göre ama siz böylede örüntü aldığınız için gerek olmaya bilir onlara.sırayla gidelim.

hocam bu 5010 kartının aynısı bende de var. ama gariptir ki umaya uygun gözükmüyor. en bastitinden hm üzerinde kristal için padlar yok. hiç koyulmamış. sadece discrate bir kart bendeki sanırım. gümüş renkli metal kasa bir 5010a ait.

Ucakbileti

Aynen n5010da çok versiyon var anakart birebir aynı olup uma yapsanız dahi görüntü atmayan modelleri var.

Crmci

Birkaç farklı modeli gelmişti bir tanesinde ekrana sinyal geliyor görüntü yoktu vga rebal yapilmis vs intelide değişmiştim yani çift sorun olabiliyor yada sorun intel ama başka yerde oynanmış.Hm57 sanırım

ktmduke

Eylül 12, 2019, 09:52:24 ös #23 Son düzenlenme: Eylül 12, 2019, 09:55:31 ös ktmduke
-kullanılan işlemcinin intel hd grafiği sorunlu çıkabiliyor, 3-4 kere acer da ve dell de yaşadım. harici ekran kartlı cihazlarda sorunsuz çalışıyor o işlemci ama intelde sorun çıkartıyor.

-ekranda dalgalanma yapan cihazlarda ekran id sinden chungwa olan marka ekran kullanana denk geldim 60 küsür cihazda 3 tanesi kullanıyordu. chungwa ekranların data giriş omajı diğer markalardan farklı. başka ekran takınca renkli dalgalanma düzeliyor. sadece 5010 intelde düzgün çalışmıyor o marka ekran. diğer markalarda çalışıyor.

-5010un orjinal i7 li çift soğutma borulu versiyonları i3 i5 işlemci takılsa da umaya izin vermiyor, kristal, 0 ohm grup direnç  vs yerleri yok.

bunların dışında yeralan dalgalanma vs problemler atlak dirençlerde kısa devreden ya da 1m direnç temassızlık probleminden kaynaklanıyor. başka bir soruna denk gelmedim.

guvenelkt

You are not allowed to view links. Register or Loginişaretlediklerimi söküp tekrar dene ustam. değişen bişey olmazsa devamına bakalım. bazı eksiklikler var benim yaptıklarıma göre ama siz böylede örüntü aldığınız için gerek olmaya bilir onlara.sırayla gidelim.

merhaba ustadım işler yoğun olduğundan anca alabildim masaya dediğiniz işlemleri yaptım 3 direnç söküldü win10 kurulumlu  hdd takıldı sistemde yine tanımamış temel görüntü bağdaştırıcı görüyor  video açtım o kadar kötü kasılma yapıyorki bu şekilde müşteriye teslim etmem imkansız görüntü net ama kasılma var  başka aklınıza gelen varmı yada farklı bir yöntem sizde anladığım kadarı ile nvidia olarak tanıyor doğrumu anlamışım

ktmduke

Eylül 14, 2019, 11:34:24 ös #25 Son düzenlenme: Eylül 14, 2019, 11:39:50 ös ktmduke
intel hd graphic olarak tanıması gerekiyor. işlemci değiştirip denedin mi hocam? işlemci sıkıntı çıkarabiliyor hatta görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti diyor win7 de. attığın fotolara baktım

ram slotunun solunda IOBD1 konnektörünün aşağısında r3715 i r3714e taşı.

ayrıca işemci slotunu yanına kabloyu lehimlerken aşırı ısıtmışsın slotun kenarı erimiş. bu tip işlemlerde önce 15sn civarı kartın o kısmının az uzağını ısıt, sonra havyayla kabloyu lehimle. cpu soketinin bacak koparma-soğuk lehim riski ortadan kalkar.

Ucakbileti

Valla usta o adar çok yapıp verdim hiç başıma gelmedi kristal ve ona baglı pf kondansatörleri başka karttan grup olarak aldınız değilmi osiloskop varsa bi frekans konrolü yapın derim 25khz tammı. onun dışında sizin uma dediğim gibi benimkinden farklı bende çok daha fazla parça aktarılıyor sizin resimlerde onlar yerinde değil. ama cpu mevzuu olabilir değiştirip denedinizmi sonuç nedir.

guvenelkt

SELAM arkadaşlar bilgiler ışığında işlemleri baştan kontrol ettim diğer söküm videolarını izledim bende m350 i3 var ne yaptıysam olmadı intel olarak tanımadı uğraşırken 7 bib hatasına düştü m380 modelli i3 makina geldi bu sefer tüm işlemleri baştan tek tek kontrol ederek yaptım bios sıfırdan yazdım m380 taktım bu sefer hiç görmedi  driver yüklemeleri başarısız oldu bu yazılımı karşılayacak destek yok uyarısı çıktı en son driver pack ile 2013 yazılımı intel hd driver yükledim tanıdı şimdi makina sıkıntısız çalışmaktadır hiç problemi kalmadı bilgi vereyim dedim saygılar

tipoti

Selamlar
uma sonrasında format neden başlamaz bios a giriyor görüntü var bir keresinde 90 watt şarj cihazı takmadan başlamıyordu ama bu öyle değil hiç bir şekilde ne usb den ne de kendi cd rom undan başlamıyor nereyi atlamış olabilirim yada bu soruna ne sebep oluyor başına gelen var mı

erhantozel

bios yazdınızmı sst cip varsa winbond ile deyiştir birde sadece 25q32 çiplerle çalışır