Mart 29, 2024, 03:25:36 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

casper Excalibur G650 bios ihtiyacı

Başlatan ay_bulut, Mart 27, 2019, 02:30:33 ös

« önceki - sonraki »

ay_bulut

Mart 27, 2019, 02:30:33 ös Son düzenlenme: Mart 27, 2019, 02:47:43 ös ay_bulut
anakart kodu : DA0NL5MBAE0 REV E 
16MB bios  elinde olan paylaşırsa sevinirim.

cihancyber

bi dene usta

You are not allowed to view links. Register or Login

ay_bulut

bi dene usta

Teşekkür ederim sağol deneyip bilgi verecem.

ay_bulut

Mart 28, 2019, 06:26:28 ös #3 Son düzenlenme: Mart 28, 2019, 06:29:05 ös ay_bulut
yazdım çalışıyor ama , şöyle garip bir durum var. cihaz start almadığında  bios çipini ısıttığımda görüntü atıyor. hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. çip siparişi verdik artık. gelsin onu takacam.

Ucakbileti

4 ihtimal var
1 çipin kendi ama düşük ihtimal.
2 çip çevresindeki veya arka taraftaki bir compenent değeri yükselmiştir siz ısıtınca değer düşürüp cihaz açıyordur.
3 biosu üflemeyle takmışsınızdır ayak lehimlerini yenileyin kalem havye ile.
4 biosun ayaklarının lehimlerinin bastıgı pad de kılcal çatlak vardır sökerken filan oluşmuş olabilir ısıyla genleşip uzayan pad temasla çalışıyordur.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

shocan

sıcak hava ile takıyorsunuz herhalde. yanındaki çip ısınıyor. çipi sallayın bence.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

ay_bulut

sıcak hava ile takıyorsunuz herhalde. yanındaki çip ısınıyor. çipi sallayın bence.

Dediğin gibi çipi salladım şuan için bir sorun yok düzeldi. Fakat batarya sorunu var şimdide doluyor diyor , lakin % 29 u geçmiyor.

Dreamer_x_x

Dediğin gibi çipi salladım şuan için bir sorun yok düzeldi. Fakat batarya sorunu var şimdide doluyor diyor , lakin % 29 u geçmiyor.

konuya donanımsal olarak girmeden bir tavsiyede bulunayım.pili çıkarıp bilgisayarı çalıştırın aygıt yöneticisinden pile girip oradaki microsoft ac bağdaştırıcı ve microsoft acpi uyumlu denetim yöntimi pili' ne sağ tıklayıp kaldırın ikisinide.bilgisayarı kapatıp bataryayı takıp tekrar kontrol edin.

ay_bulut

konuya donanımsal olarak girmeden bir tavsiyede bulunayım.pili çıkarıp bilgisayarı çalıştırın aygıt yöneticisinden pile girip oradaki microsoft ac bağdaştırıcı ve microsoft acpi uyumlu denetim yöntimi pili' ne sağ tıklayıp kaldırın ikisinide.bilgisayarı kapatıp bataryayı takıp tekrar kontrol edin.

denedim ustam işe yaramadı.batarya voltajları çıkıyor. fakat dediğim gibi şarj olmuyor. batarya bulabilrsem bataryayı denicem.

kesmeseker

Ucakbileti

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

apex

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

Üstad; Linki yenileyebilirmisiniz?

1deliye2rapor

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

apex

argebilgisayar

Aralık 07, 2019, 12:51:48 ös #14 Son düzenlenme: Aralık 07, 2019, 01:15:21 ös argebilgisayar
Sorun çözülmedi ise bunu deneyebilir misiniz. Orjinal üretici yazılımı.