Nisan 25, 2024, 05:29:04 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

B173HW02 V.1 LCD dump

Başlatan ay_bulut, Haziran 23, 2018, 06:04:00 ös

« önceki - sonraki »

ay_bulut

B173HW02 V.1 bios ihtiyacım var. teşekkürler hayırlı işler.

You are not allowed to view links. Register or Login kardeşim gelende sende bir çoğu oluyor elinde varsa eklersen sevinirim.

Ucakbileti

Benden olsa olmazmı usta :))

You are not allowed to view links. Register or Login

Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ay_bulut

Haziran 23, 2018, 06:31:03 ös #2 Son düzenlenme: Haziran 23, 2018, 06:32:44 ös ay_bulut

olmazmı süper olur ustam eline sağlık sağol , yanlız yükleme yaptım ama çizgi gitmedi , bugüne kadar bu lcd panellerdeki çizleri yazılımla düzeltemedim. acaba yanlış birşeymi yapıyorum

Ucakbileti

Haziran 23, 2018, 06:42:50 ös #3 Son düzenlenme: Haziran 23, 2018, 06:46:03 ös Ucakbileti
usta çizgi için deseydin atmazdım. çizgiler fiziksel hatadan olur yazılımlka düzelmez. dikey çizgiler alttaki filmin pcb boarddan veya lcd panelinden ayrılmasından, yanlamasına olanlar kenar çip filmlernin panelden ayrılmasıyla oluşur.Özellikle menteşeleri sıkışmış makineler panele yük bindirip filmi bozar.
Tamiri pahalı ve zahmetlidir. lcd Bonding diye aratırsan videolarda görürsen daha net anlarsın. hem bantı hem makinesi çok para.
Kolay gelsin..

örnek You are not allowed to view links. Register or Login

ay_bulut

Haziran 23, 2018, 07:08:31 ös #4 Son düzenlenme: Haziran 23, 2018, 07:10:33 ös ay_bulut
usta çizgi için deseydin atmazdım. çizgiler fiziksel hatadan olur yazılımlka düzelmez. dikey çizgiler alttaki filmin pcb boarddan veya lcd panelinden ayrılmasından, yanlamasına olanlar kenar çip filmlernin panelden ayrılmasıyla oluşur.Özellikle menteşeleri sıkışmış makineler panele yük bindirip filmi bozar.
Tamiri pahalı ve zahmetlidir. lcd Bonding diye aratırsan videolarda görürsen daha net anlarsın. hem bantı hem makinesi çok para.
Kolay gelsin..

peki lcd dump yazılımı hangi aşamalarda kullanıyoruz.

birde elimde bir tane panel daha var. onda`da çizgiler yatay

Ucakbileti

dumpı genelde beyaz ekran yada hiç ekran gelmeme sorunlarında kullanıyorum. Bide kırık panelle gelipte lcd seçen (tanıyan) makinelerde kırık ekranın dumpını yeni alınana atıp çalıştırıyorum.
Yatay çizgili panelindede aynı AFC Bonding tamiri gerekli. yapmayı çok düşündüğüm ama cihazı pahalı olan Afc bantların kalitelisinin pahalı olduğu bir sektör. O yüzden iptal ettiğim bir proje  :(

ay_bulut

dumpı genelde beyaz ekran yada hiç ekran gelmeme sorunlarında kullanıyorum. Bide kırık panelle gelipte lcd seçen (tanıyan) makinelerde kırık ekranın dumpını yeni alınana atıp çalıştırıyorum.
Yatay çizgili panelindede aynı AFC Bonding tamiri gerekli. yapmayı çok düşündüğüm ama cihazı pahalı olan Afc bantların kalitelisinin pahalı olduğu bir sektör. O yüzden iptal ettiğim bir proje  :(

anladım ustam eline sağlık çok sağol. yine cepten para çıkacak desene :) 17.3 full hd 1920 x 1080 40 pin panel lazım olacak konuyu okuyan arkadaşlarda duyurulur varsa uygun fiyatlı alabilirim.

tayfun417

link ölmüş yenileyebilirmisiniz.
np550 var ellimde haricide görntü normal. kandi ekranında 4 parca gibi ve bozuk görüntü. önce lcd dump deneyeyim.

Ucakbileti

4 parca ekranı dump düzeltmez ustam gpuda sorununuz.

tayfun417

4 parca ekranı dump düzeltmez ustam gpuda sorununuz.

dv6000, 5520 vb cihazlardaki gibi 4 parça  6 parça değil ustam. onlarda eşit olurdu. ayrıca banamı denk gelmedi bilmiyorum. i serili cihazlarda ekran kartından dolayı 4 6 parça hiç denk gelmedi.

15.6 lcd test ettiğimde tek parça ama net görüntü yoktu. daha öncede np300 yada np350 olacak emin değilim. her denediğim ekranda farkı görüntü cıkıyordu. 4 parça 6 parca gibi onunda sorunun data kablosu soketinin bacakları soğuk lehim olmuş ondan kaynaklanıyormuş.

Bu cihazında yani np550 data kablosundan kaynaklanıyormuş. Bunun gibi haricide problem yoksa mavi ekran yoksa oncelik data kablosu ve soketine bakmakta fayda var. özellikle samsunglarda

Ucakbileti

Şubat 07, 2019, 08:57:31 ös #10 Son düzenlenme: Şubat 07, 2019, 08:59:15 ös Ucakbileti
Bu cihazında yani np550 data kablosundan kaynaklanıyormuş demişsiniz sorunun düzeldiğinimi anlamalıyız.cihaz çalıştımı normal olarak.

gecen ay lenovo u510 du sanırım,bga cpulu. ekran aynen eski asus ve dv6000 ler deki arızaydı. 6 parça ekranla geldi. optimus gpuluydu. umaya çevirmeme rağmen düzeltemedim. aceba diyorum şimdi o damı lvds soketindendi :( iade çıkmıştım.

tayfun417

evet data kablosundan 3 kablo kopmuş. lehimledim sıkıntı yok. çalışıyor.