Mart 29, 2024, 04:16:59 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

SONY MBX-269 hakkında bilgi

Başlatan gungor1981tr, Aralık 04, 2017, 02:15:34 ös

« önceki - sonraki »

lost17

lost17

bios çalışıyor 3000 çip ile tekrar tesekkurler. :)

Ucakbileti

You are not allowed to view links. Register or Login
bios çalışıyor 3000 çip ile tekrar tesekkurler. :)

Geri dönüş için Bgaforum Ailesi olarak teşekkürederiz..
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Özkan Öz

MBX-269 Uma Zor ve zahmetli iş. yinede resimler asagıda. Kolay gelsin.

Hakan ustam link kırık, yenilemen mümkün mü? Elimde görüntü bozuk bir makine var çok meşakatli olmayacak gibiyse uma ya çevirmeye çalışacam :)

bilinch

MBX-269 Uma Zor ve zahmetli iş. yinede resimler asagıda. Kolay gelsin.

Hakan ustam link kırık, yenilemen mümkün mü? Elimde görüntü bozuk bir makine var çok meşakatli olmayacak gibiyse uma ya çevirmeye çalışacam :)

Onarım için gelen aynı cihazda şöyle bir durum var. Cihaz açıldıktan yaklaşık 45 sn. sonra güç kesiyor. Caps lock, num lock aktif. Harici ve dahilide görüntü yok. Lvds takılı değilken de durum aynı. HM arızası diye düşünüyorum. Siz deki cihazda benzer bir durum söz konusu mu acaba?

Ayrıyeten bende bu cihaz için mevcut olan uma fotoğrafları şu şekilde;

Özkan Öz

Bendeki cihaz bana sıvı temaslı ve müdahale gördü diye geldi, sıvı temizlenmiş, nereye döküldüğü belli değil, power ı taktığınızda rtc pili olsa bile start alıyor 0.14A çekiyor 5v ve 3 v var fakat ram, cpu ve hm voltajları yok. 10sn sonra kesiyor tekrar tetik verdiğinde bazen 1.20 A civarlarında çekiyor ama görüntü yok. 3-5 bekleyip tetik verdiğimde görüntü aldığım oldu fakat gpu veya gpu ram sorunu varmış gibi haricide mavi çizikli görüntü aldım. Kapatıp açtığımda yine 0.14 çekiyor. Dediğin gibi caps ve num yanıyor.

bilinch

Anlaşıldı. Farklı sorunlarımız var. Allah kolaylık versin.

Özkan Öz

Amin, hepimize Allah kolaylık versin.

bilinch

Şubat 22, 2019, 06:02:59 ös #23 Son düzenlenme: Şubat 22, 2019, 06:38:46 ös bilinch
Arkadaşlar elimdeki cihazda bobin voltajları şu şekilde;
PL215 - 0.97v
PL111 - 0.97V
PL219 - 1.09V
PL218 - 1,5V
VPL1 - 0,90V
Cihaz daha öncede belirttiğim gibi her defasında yaklaşık 45 sn. sonra kapanıyor. Çektiği akım 1,34A. Dahili ve haricide görüntü yok. Caps lock ve num lock ışıklarını elle kontrol edebiliyorum. Bios, işlemci ve ram denendi. Isınan bir parça gözükmüyor. Kronik gpu arızası olan bir model ama belirtilerden emin olamadım.
Tecrübe ve fikirlerinizi rica etsem?

Crmci

Bu tür cihazlarda özellikle amd gpularda emin olmak için fönle gpuyu biraz alttan biraz üstten 250 derece ısıtıyorum 2000-3000 serilerde yüzde 50 işe yarıyor ama genelde çözüme yardımcı oluyor.Gpuda ise sorun mutlaka birşeyler değişiyor çekilen akım v.s.

bilal

PL215 - 0.97v
PL111 - 0.97V
PL219 - 1.09V
PL218 - 1,5V
VPL1 - 0,90V
Cihaz daha öncede belirttiğim gibi her defasında yaklaşık 45 sn. sonra kapanıyor. Çektiği akım 1,34A. Dahili ve haricide görüntü yok. Caps lock ve num lock ışıklarını elle kontrol edebiliyorum. Bios, işlemci ve ram denendi. Isınan bir parça gözükmüyor. Kronik gpu arızası olan bir model ama belirtilerden emin olamadım.

bios dene ustam

bilinch

PL215 - 0.97v
PL111 - 0.97V
PL219 - 1.09V
PL218 - 1,5V
VPL1 - 0,90V

Ekran kartı çipi değiştirilerek sorun giderildi. İleride bu durumla karşılaşan arkadaş olursa bilgilendirmek istedim.

bilalas05

ustalar DA0HK5MB6F0 REV: F MBX-269 uma yapmayı düşünüyorum ama pek bilgi bulamadım youtube sadece bir video buldum yurt dışı sitelerde hiç bir döküman bulamadım. arkadaşlar uma yapan ve bu konuda başarılı olan var mıdır?

Sametbey67

ben denedim sonuç alamadım. işlemci VCORE için tadital yerine 1.05v verdiğim ( teorik olarak çalışması gerek ) için olabilir. belki başka arıza vardı, denemek isterseniz.

sector77

Ben bu cihazı uma ya çevirmiştim, gfx_core voltajını alamamıştım CPU bobininden atlama yaptım uma bios yazdım çalıştı şuan hala çalışıyor o cihaz.
Computer Repair Center
CRC