Nisan 20, 2024, 01:28:40 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo 320 kısa devre

Başlatan aegeanxtr, Ağustos 26, 2021, 03:52:52 öö

« önceki - sonraki »

aegeanxtr

Merhaba arkadaşlar.  Anakart: EG523 EG524 NM-B453 Rev. 1.0 +3VALW hattında kısa devre var.  Bobini kaldırıp 3V veriyorum 3 amper çekip CPU HM tarafı biraz ısınıyor öyle çok değil. Başka ısınan malzeme göremedim bu durumda CPU gidik diyebilir miyiz?

smlkc

Nokta atışı bir tesbit olmuş :)

ay_bulut

Aynı model aynı sorun şuan masada , ekran değişimi için geldi cihaz. Bataryayı çıkartıp ekranı taktık. Cihaz 0.10 amperde kaldı ,  3v bobini kısa devre işlemci çook hafif ısınıyor. Başkada ısınan parça yok.  ,direk usb data uçlarına baktım. Kısa devre. Anakart elimizde patladı. Müşteriye anlatamazsında bunu.

aegeanxtr

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı model aynı sorun şuan masada , ekran değişimi için geldi cihaz. Bataryayı çıkartıp ekranı taktık. Cihaz 0.10 amperde kaldı ,  3v bobini kısa devre işlemci çook hafif ısınıyor. Başkada ısınan parça yok.  ,direk usb data uçlarına baktım. Kısa devre. Anakart elimizde patladı. Müşteriye anlatamazsında bunu.

Valla ustam 3V bobin starttan önce kısa devre gösterip yanıltıyor olabilir mi acaba diyorum çok fazla ısınma yok çünkü. Bendeki kartta usb data uçlarında kısa devre yok birtanesinde usb 2.0 kısmında vardı D43 diyodu patlakmış sökünce kısa devre kalktı.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginValla ustam 3V bobin starttan önce kısa devre gösterip yanıltıyor olabilir mi acaba diyorum çok fazla ısınma yok çünkü. Bendeki kartta usb data uçlarında kısa devre yok birtanesinde usb 2.0 kısmında vardı D43 diyodu patlakmış sökünce kısa devre kalktı.

şuan sorun yok cihaz çalışıyor doğrumu anladım.

aegeanxtr

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginValla ustam 3V bobin starttan önce kısa devre gösterip yanıltıyor olabilir mi acaba diyorum çok fazla ısınma yok çünkü. Bendeki kartta usb data uçlarında kısa devre yok birtanesinde usb 2.0 kısmında vardı D43 diyodu patlakmış sökünce kısa devre kalktı.

şuan sorun yok cihaz çalışıyor doğrumu anladım.

Yok ustam çalışmıyor 3V bobinde kısa devre gösteriyor hala. Acaba bobindeki kısa devre yanıltıyor olabilir mi diyorum.

ay_bulut

termal kamera var ise onunla bak istersen. dediğim gibi bendeki usb data uçlarıda kısa devre gösteriyordu. o yüzden hiç uğraşmadım.

Ucakbileti

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı model aynı sorun şuan masada , ekran değişimi için geldi cihaz. Bataryayı çıkartıp ekranı taktık. Cihaz 0.10 amperde kaldı ,  3v bobini kısa devre işlemci çook hafif ısınıyor. Başkada ısınan parça yok.  ,direk usb data uçlarına baktım. Kısa devre. Anakart elimizde patladı. Müşteriye anlatamazsında bunu.
Aynı makinede aynı sorunla dün bi anakartta benim elimde patladı. ssd takacaktık nolur nolmaz diye batarya soketini çıkarttım ssd taktım. Bataryayı geri taktım makinede start yok şarj yok. 3alws kısa devre cpu nun hm tarafı ısınıyor 3v verince.

Hatamız şu batarya soketinin olduğu yere el girmiyor bende cımbızla kablosundan tutarak çıkarttım her zamanki gibi. ama şu varki batarya kablolarının tam altından kılcal yollar geçiyor onlara şansımıza cımbız teması olmuş çizmişiz ve hm sizlere ömür. IO da patlamış.. kısaca bu cihazlarda batarya kablolarının altına dikkat etmek gerek.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

vegabilgisayar

bu tip müdahaleleri seramik uçlu cımbız ile yapmak hayat kurtabilir

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or Login
Aynı makinede aynı sorunla dün bi anakartta benim elimde patladı. ssd takacaktık nolur nolmaz diye batarya soketini çıkarttım ssd taktım. Bataryayı geri taktım makinede start yok şarj yok. 3alws kısa devre cpu nun hm tarafı ısınıyor 3v verince.

Hatamız şu batarya soketinin olduğu yere el girmiyor bende cımbızla kablosundan tutarak çıkarttım her zamanki gibi. ama şu varki batarya kablolarının tam altından kılcal yollar geçiyor onlara şansımıza cımbız teması olmuş çizmişiz ve hm sizlere ömür. IO da patlamış.. kısaca bu cihazlarda batarya kablolarının altına dikkat etmek gerek.

Geçmiş olsun. Böyle durumlar çok üzücü oluyor. Can sıkıntısından başka birşey değil. Anakartı piyasada yok. Müşteri anlayışlı biriyse ona yakın bir notebook verip anlaşsan daha karlı olursun.

Ucakbileti

Benim müşterim yıllardır benle çalışan variyetli bir şirket o yüzden canın sağolsun olur böyle şeyler dedi. sıkıntı etme başka makine getirelim ssd yi ona tak dediler. :)
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!