Nisan 20, 2024, 12:20:10 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Mining ekran kartları tamiri hk.

Başlatan madsay, Mayıs 18, 2021, 09:56:19 ös

« önceki - sonraki »

madsay

Arkadaslar yogun istek uzerine Mining ekran karti tamirine giris yapmis bulunmaktayim. Arastirmalarim sonucu genelde ekran kartları vram arizasi gorulmekte. Kafama takilan su ramlari isitinca goruntu geliyor. Yalniz yuklenince tekrar bozuluyor goruntu. Yani ramlari reball yapmak sanirim sorunu cozmuyor aslinda isi gordugunden yine goruntu vermis oluyor gibi ic yapisi bozuluyor gibi. Degistirmekmi yoksa reball mi. Birde programsiz hangi ramin bozuk oldugunu anlama imkani varmi. Programlar amd de sikintili

shocan

forumda amd dahil hepsi için test programı var. VRAM olayında reball yapmak mantıklı.
sallamakla kesin çözüm yok. illaki reball. bu dediğim %95 oranında.

program çok yüksek miktarda veriyi işletiyor. toplamda 100gb gibi bir değeri var.
reball sonrası program yine arıza verirse ozaman VRAM değiştirmek gerekiyor.

bios edit ile ram frekansı yükseltiliyor. bu yüzden çok arıza yapıyor.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

madsay

You are not allowed to view links. Register or Loginforumda amd dahil hepsi için test programı var. VRAM olayında reball yapmak mantıklı.

program çok yüksek miktarda veriyi işletiyor. toplamda 100gb gibi bir değeri var.

Programlar linux tabanli ve komut bilmek gerekiyor. Reball deneyeceğim ddr5 kalip siparis verdim bakalim. Gelismeleri haberdar edip formu ekran karti ile biraz canlandırayim. :)

madsay

Guncel olarak kartlar uzerinde calisma yapıyorum kesin olarak cozulen arızaları peyderpey paylaşacağım. Program stabile yakin calisiyor. Ram test etmek icin. Tabii gpuda sikinti varsa yine ram arizasi olarak bildirebiliyor.

sbabur

You are not allowed to view links. Register or Loginforumda amd dahil hepsi için test programı var. VRAM olayında reball yapmak mantıklı.

Programlar linux tabanli ve komut bilmek gerekiyor. Reball deneyeceğim ddr5 kalip siparis verdim bakalim. Gelismeleri haberdar edip formu ekran karti ile biraz canlandırayim. :)

bu konuda bana da cok talep geliyor tecrübe etmediğim bir konu olduğu ve ağır yükteçalışan kartın tamirden sonra çok sağlıklı çalışmayacağını düşünerek bu işe girmeyi kendim için sıcak bakmıyorum. tecrübelerinizi paylaşırsanız forun bu konuda canlanabilir hayırlı işler
ÇIRAĞI OLMADIĞIN İŞİN USTASI OLAMAZSIN

tipoti

Vramler entegreler gibi kolay sökülmezler. Alttan ayak koparabilirsiniz dikkatli olunuz
bu nedenle hurda ekran kartları üzerinde deneme yapın fazla ısı verirseniz bozulurlar ve tanesi duruma göre 200-300 tl arasında değişiyor. Her Cihaz vram arızası olarak gelmeyebilir bios da gidebiliyor. Fakat vramlere RB yapacaksanız hepsine yapmanız gerekli. Tecrübe ile sabit

madsay

Vram lere yapilan reball ayni hataya dusuyorsa gpu arizasi olarak gorunuyor. Zaten karta islem yapmadan once bios atmak en mantiklisi sonrasinda voltaj kontrolu. Sonra ram test en son gpu reball. İlerleme kaydediyorum calisiyoruz bakalim

madsay

Calismalara devam ediyorum. Rx580 kartin islemci reball, vram reball ve 2 adet vram degisim sonrasi hayata dondermeyi başardım.

madsay