Mart 29, 2024, 03:08:02 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

H36 FAN ÇOK HİZLİ DÖNMESİ

Başlatan oozguur72, Ocak 21, 2021, 12:59:10 öö

« önceki - sonraki »

oozguur72

H36 BİLGİSAYARIN FANI ÇOK HIZLI DÖNÜYOR BİOS YAZILDI ONBOARD MODELİDİR İSLEMCİ DENENDİ.SIKINTISI GÖREN VEYA BİLEN VARMIDIR

Crmci

Sonradan uma yaptıysan öyle oluyor clean vs fan problemini çözmüyor.Uma bios bulursan dene yada 5v hattina 10 ohm direnç seri bağla.

shocan

İlk önce windows altında sıcaklık ölçen bir program ile bakmak gerekiyor. Gerçekten ısınıyor mu?
Baktınız 40 yada 50 derecelerde geziyor ozaman termal kontrolüne bakmak lazım.

Şema varsa, io termal bacaktan ilerlemeli. Buradan çıkan değere göre fan hız kontrolcüsüne You are not allowed to view links. Register or Login aldığı sıcaklık bilgisine göre fan devrini sağlar.

Fan soketine yakın bir yerlerde olan entegreyi kontrol ediyor.bu entegrede sorun varsa fan hızı kafasına göre çalışacaktır.

Baktınız fan ve herşey sağlam ise sarı kabloyu ayırıp deneyin. Sonucu yazmanızı bekliyorum. Kolay gelsin.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

oozguur72

ISI YOK DİREK ÇALIŞTIĞINDAN İTİBAREN HIZLI ÇALIŞIYOR FAN BAKIR SOGUTUCU DENENDİ

neoturk

You are not allowed to view links. Register or LoginSonradan uma yaptıysan öyle oluyor clean vs fan problemini çözmüyor.Uma bios bulursan dene yada 5v hattina 10 ohm direnç seri bağla.

Bende de aynı sorun var. Uma yapıldı böyle oldu. Uma bios bulamadım

ozturkbulentonur89

sonuc alamazsanız eger cleanme yapın

ktmduke

You are not allowed to view links. Register or LoginH36 BİLGİSAYARIN FANI ÇOK HIZLI DÖNÜYOR BİOS YAZILDI ONBOARD MODELİDİR İSLEMCİ DENENDİ.SIKINTISI GÖREN VEYA BİLEN VARMIDIR

UMA cihazda başıma geldi clean bios da denedim ikinci restartta yine fan bağırmaya başladı. 3-4 farklı bios denedim olmadı en son bi biosla düzeldi. bağlantıya eklediğim 2 biosu da yazmıştım cihaza, fan olayı düzeldi halen yanımda cihaz.

ahmetermin

LİNK ÖLÜ  YENİLEYEBİLRMİSİNİZ

ahmetermin

H36FD REV 2.0 CELAR ME