Mart 29, 2024, 01:18:08 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

BGA Makinesi Hatası

Başlatan vegabilgisayar, Aralık 15, 2020, 04:47:22 ös

« önceki - sonraki »

vegabilgisayar

Aralık 15, 2020, 04:47:22 ös Son düzenlenme: Aralık 15, 2020, 04:49:29 ös vegabilgisayar
Merhaba. Bga cihazı ısıtma esnasında üst ve alt bölüm üfleme hatası veriyor.
Daha önce bir kaç kez vermişti cihazı kapatıp açtığımda düzelmişti.
Cihazi söküp fanları kontrol ettim herangi bir sorun gözükmüyor.
Fakat şuan bazen 40sn bazen 70sn sonra hatayı veriyor ve işlemi durduruyor.
Daha önce başına gelen varmı ?

You are not allowed to view links. Register or Login

CRM

backup al makineye sonra backupu geri yukle
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login
Cihazın markası ne ustam,Radex yada Xdf gibi birşey mi?

Crmci

Aralık 17, 2020, 10:25:18 ös #3 Son düzenlenme: Aralık 17, 2020, 10:28:00 ös Crmci
Attığın resim ısıtıcı hatası değilde sanki üst ısıtıcı fani yetersiz üflüyor gibi birsey,bulabilirsen fanı değiş yada bak bakalım fan dönüyor mu?

vegabilgisayar

fanlar dönüyor. ilk önce üst sonra alt fan hatası veriyor.
2 fanın aynı anda bozulmasıda pek mantıklı gelmedi bana

lenovopc

problemi giderebildinizmi acaba

Gimsis

You are not allowed to view links. Register or Loginproblemi giderebildinizmi acaba
2 Yıl önceki konu ama muhtemelen halletmiştir :) Ustam aynı sorunu yaşadım ben de radex kullanıyorum. Üstteki fanı söküp wd40 ile iyice yağlayıp temizledim. Sensör gibi bir parça var onu da kontrol edin tozlanmıştı bendeki onu da temizledim bir daha aynı hatayı almadım bilginiz olsun

sahin2

Merhaba. Bu cihazın yedeğini paylaşmanız mümkün mü. Bende de aynı cihaz var ama İngilizce. Sizdeki sanırım Türkçe.

lenovopc

You are not allowed to view links. Register or Loginproblemi giderebildinizmi acaba
2 Yıl önceki konu ama muhtemelen halletmiştir :) Ustam aynı sorunu yaşadım ben de radex kullanıyorum. Üstteki fanı söküp wd40 ile iyice yağlayıp temizledim. Sensör gibi bir parça var onu da kontrol edin tozlanmıştı bendeki onu da temizledim bir daha aynı hatayı almadım bilginiz olsun

Fanlarin  temizlikleri tamam. Fan donuyor rezistans saglam alttaki ısıyı tesbit eden parca saglam. Sensor nerdeydi hayirliyormusun yada fotosu,
İş durdu biraz aciliyeti vat

lenovopc

Ağustos 04, 2022, 02:00:44 öö #9 Son düzenlenme: Ağustos 04, 2022, 01:08:30 ös lenovopc
You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba. Bu cihazın yedeğini paylaşmanız mümkün mü. Bende de aynı cihaz var ama İngilizce. Sizdeki sanırım Türkçe.

sahin2

Teşekkürler ama dosya açmadı. Bir de virüs çıktı.

lenovopc

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Logincihazin uzerinde marka yazmiyor ama AKSA bilgisayar ile gorustuk foto istediler radex oldugunu soylediler.
Pil ile alakasi yokmus dun calisti suan yine ayni hatayi veriyor. 2-3 kez kapatip actik hata vermeden soktum chipi ama hala bir cozum bulamadim.
menusunde yedekleme fabrikaya ayari yada sifirlama gibi birsey yok.
sadece vakum sogutma veri ve pid ayari var.
Aksa bilgisayardan bir arkds cihazi getirin bakalim dedi cozum bulamazsak kadikoye gidip gostermeyi dusunuyorum

ustam cihazla ilgili sorunu çözdünüzmü biraz zaman geçmiş ama son durum nedir?
menude yedek yok yazmış ustamız cihaz açılırken ekrana dokunursanız menuler geliyor. ekranın yanında usb soket var flashdısk takıp aktarabiliyorsunuz.

lenovopc

You are not allowed to view links. Register or LoginMerhaba. Bga cihazı ısıtma esnasında üst ve alt bölüm üfleme hatası veriyor.
Daha önce bir kaç kez vermişti cihazı kapatıp açtığımda düzelmişti.
Cihazi söküp fanları kontrol ettim herangi bir sorun gözükmüyor.
Fakat şuan bazen 40sn bazen 70sn sonra hatayı veriyor ve işlemi durduruyor.
Daha önce başına gelen varmı ?

temizliklere ragmen bu hatayı gideremiyorum.

vegabilgisayar

You are not allowed to view links. Register or Loginsorunu çözdük. You are not allowed to view links. Register or Login ustaya yardımlarından dolayı teşekkür ederim