Mart 29, 2024, 07:34:52 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

casper B14y tetik yok

Başlatan Gimsis, Mart 27, 2020, 10:37:38 ös

« önceki - sonraki »

Gimsis

Merhaba ustalar B14Y rev:2.0 anakart 0 amper çekiyor bobin ölçümünde herhangi bir kısa devreye rastlanmadı omaj değerleride güzel nasıl bir yol takıp etmem lazım yardımcı olursanız sevinirim

cevat

Mart 28, 2020, 12:32:09 öö #1 Son düzenlenme: Mart 28, 2020, 12:41:36 öö cevat
- Ana direnç te 19V. var mı?
- Stand by bobinlerin de  3V3 - 5 V. var mı?
- Tetik butonunda voltaj var mı?
- Bios 8 ci bacak 3 V. var mı?

İşlemci, ram vs. vs...
Yukarıdakiler tamamsa şu bios 'u da çipe yazar mısınız? You are not allowed to view links. Register or Login
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

Gimsis

19v hattında problem var dı çözüldü

laterseeyou

s.a ustam aynı sorun bendede var 19v mosfetten çıkıyor fakat hiçbir yerde voltaj alamıyorum. arızayı nasıl çözdünüz

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Logins.a ustam aynı sorun bendede var 19v mosfetten çıkıyor fakat hiçbir yerde voltaj alamıyorum. arızayı nasıl çözdünüz

Stand by kontrolcüsünden 3.3v ldo çıkıyor mu ? İo besleniyor mu ? Power buttonda 3.3v var mı ? Biraz açıklama yazarsanız daha kolay çözümler bulursunuz

laterseeyou

ana giriş mosfetine 19v giriyor 0.95 v çıkıyor mosfet değişti sonuç aynı

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Loginana giriş mosfetine 19v giriyor 0.95 v çıkıyor mosfet değişti sonuç aynı

O zaman mosfetlerin çıkışındaki direncte kısa devre var mı kontrol edin varsa direnci sökün hangi tarafında kısa devre onu tespit edin.kisa devre olan yere voltaj uygulayin ısınan parça arayin

laterseeyou

mosfet çıkışında alw 20ab mosfetti var onu değiştirdim şimdi cihaz 3v 5v aldım. gücü verince 0.9 çekiyor tetik alıyor ışık yakıyor fakat 0.16 da takılı kalıyor ve işlemci bobinlerinde değer yok bide ram bobininde değer yok bios yazdım aynı

Dreamer_x_x

You are not allowed to view links. Register or Loginmosfet çıkışında alw 20ab mosfetti var onu değiştirdim şimdi cihaz 3v 5v aldım. gücü verince 0.9 çekiyor tetik alıyor ışık yakıyor fakat 0.16 da takılı kalıyor ve işlemci bobinlerinde değer yok bide ram bobininde değer yok bios yazdım aynı

Şuan elimde senin cihaza benzer bir Casper ultrabook var . Bataryadan calisiyor sorun yok ama adaptör ile start verince 0.16 amperde takılıyor . Çözüm bulursam yardımcı olurum

smlkc

Cpu bobini ve ram bobini çıkışındaki tantal kondansatörleri hafif ısıtıp deneyin bu modelde çok defa geldi tantal kondansatörler değer kaybediyor