Nisan 20, 2024, 09:31:12 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Tırnaklı klavyeleri nasıl yapıyorsunuz

Başlatan mrtkts, Haziran 01, 2023, 01:33:53 öö

« önceki - sonraki »

mrtkts

Normalde üst kasa ile birlikte alıp değiştiriyorum ama alacağım modeli kasalı olarak bulamadım. Mecburen klavyeyi tırnaklarını kırarak kasadan ayırıp yeni klavyeyi puntalayarak takıcam. Fakat biliyorsunuz ki bu puntaların çoğu söküm esnasında derinden kırıldığı için havye ile eriterek punta yapamıyoruz.

Sizin uyguladığınız bir yöntem varsa öğrenmek isterim. Herkese hayırlı işler. iyi akşamlar.

Dreamer_x_x

Sökerken kırmadan havya ile ısıtıp eriyince klavyeyi o bölgeden yukarı kaldırıyorum. Geri takarken de aynı şekilde havyayla takıyorum

Crmci

Püf noktası sökerken ustam,zorlarsan patır patır güzel çıkıyor çok zevkli😀 tabi öyle yapmıyoruz bir adet yeni maket bıçağı ile tek tek kesiyoruz kazıyoruz kısacası pay bırakıyoruz,uzun sürer ama geri takınca havya ile puntosu orjinal olur.Diyelim hiç pay yok o zaman iki yol var:
1-İran malı ikili gri tutkal var onu kürdanla deliklere doldurursun zor iştir.
2-Anakartla arasına çok yerden sert sünger destek yapıp koli bantla anakartın vidalarıyla vs sabitlersin.
 En güzeli sabırla tek tek halletmek.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginPüf noktası sökerken ustam,zorlarsan patır patır güzel çıkıyor çok zevkli😀 tabi öyle yapmıyoruz bir adet yeni maket bıçağı ile tek tek kesiyoruz kazıyoruz kısacası pay bırakıyoruz,uzun sürer ama geri takınca havya ile puntosu orjinal olur.Diyelim hiç pay yok o zaman iki yol var:
2-Anakartla arasına çok yerden sert sünger destek yapıp koli bantla anakartın vidalarıyla vs sabitlersin.

Monster klavye çok kolay oldu ama bi tane lanet asus vivo var ne kadar dandik dibnden kopuyor o plastikler.

Cevaplar için teşekkürler.

bygamer

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginPüf noktası sökerken ustam,zorlarsan patır patır güzel çıkıyor çok zevkli😀 tabi öyle yapmıyoruz bir adet yeni maket bıçağı ile tek tek kesiyoruz kazıyoruz kısacası pay bırakıyoruz,uzun sürer ama geri takınca havya ile puntosu orjinal olur.Diyelim hiç pay yok o zaman iki yol var:

Monster klavye çok kolay oldu ama bi tane lanet asus vivo var ne kadar dandik dibnden kopuyor o plastikler.

Cevaplar için teşekkürler.

plastik eritilip yapıştırılan dimi bahsettiğiniz belirttiğiniz tabire yabancıyım :) ben şunu görmüştüm siyah slikon sıkmışlardı ben slikon kullanıp havya ile düzeltirim sağlam temiz olur bence. Bana daha öyle arıza gelmedi daha ama olaki gelirse bu şekilde denemeyi düşünüyorum
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.