Mart 29, 2024, 05:09:46 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Quick ts1200a

Başlatan ozgurkara, Ağustos 03, 2020, 04:24:11 ös

« önceki - sonraki »

ozgurkara

Tüm ustlarimin bayramini kutlar nice bayramlar dilerim.gönlum jbc den yana ama quick ts1200a fiyatina gore iyi gözükuyor aranizda quick ts1200a kullanan ustam varmidir yoksa biraz daha bekleyip jbc mi almak lazim arastirma icersindeyim ve nereden hangi firmadan almak lazim nelere dikkat etmek lazim simdiden tesekkur ederim
You are not allowed to view links. Register or Login

1deliye2rapor

Ağustos 03, 2020, 05:06:21 ös #1 Son düzenlenme: Ağustos 03, 2020, 05:15:02 ös 1deliye2rapor
You are not allowed to view links. Register or LoginTüm ustlarimin bayramini kutlar nice bayramlar dilerim.gönlum jbc den yana ama quick ts1200a fiyatina gore iyi gözükuyor aranizda quick ts1200a kullanan ustam varmidir yoksa biraz daha bekleyip jbc mi almak lazim arastirma icersindeyim ve nereden hangi firmadan almak lazim nelere dikkat etmek lazim simdiden tesekkur ederim

Seninde bayramın mübarek olsun ustam. Arkadaşım yakın bir tarihte Quick TS1200A aldı servisinde incelemek nasip oldu ilk izlenimlerim şu yönde. İyi taraflarindan bahsedeyim. İstasyonu oldukca kücük heryere sıgdırabilirsiniz , sap kısmı oldukca ergonomik tutusu vs cok kullanışlı beğendim. Sıkıntı yaratabilecek taraflarına gelecek olursak ucların sap kısmına gecmesi çok sıkı bastırmanız gerekiyor az bos kalsa calısmıyor. Sıcakken ucu cıkarmanız cok zor pense yardımıyla cıkarmak gerekiyor. Bunları göz önünde bulundurup almanızı öneririm. Kolay gelsin.

JBC Almanı şiddetle tavsiye ederim şahsım kullanıyorum hicbir işimde yarı yolda birakmadı beni.

Kararını verince söylersin uygun alabileceginiz sahsin numarasını veririm.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

ozgurkara

Teşekkur ederim ustam almaya karar verdiğiminde yardim.isterim Allah razi olsun.

Ucakbileti

Bi kere al jbc al  ustam. Mehmet ustamın dedikleri doğrudur. onun desteğiyle bende bi süre önce jbc aldım. ve bugüne kadar tırmalıyormuşuz X marka havyelerle. Ben her kullandığımda mehmet ustaya dua ediyorum ki beni bu marka alma konusunda ikna etti diye.. 
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Teknikbursa

Yıllardır JBC kullanıyorum bencede JBC al.

ozgurkara

Benim gonlumde jbc de insallah en kisa surede alicam sizleride tekrar rahatsiz ederim irtibat icin tesekkurler iyiki varsiniz.

mustafaozdall

Abi servisimde 3 tane quick var 2 tane 202d 1 tane 236 jbc aldım dünya varmış dedim . 202ler güzel ama ince işlerde uçları ısıtmıyor tp1200de kullandım aynı şekilde ilk kutudan çıkan uçlar idare eder ama onlar gidince yenisi düzen tutmuyor.
Jbc aldım telefon tamirindede notebooktada fark yaratıyor tavsiyem 40w jbc almandan yana

emrebil

You are not allowed to view links. Register or LoginAbi servisimde 3 tane quick var 2 tane 202d 1 tane 236 jbc aldım dünya varmış dedim . 202ler güzel ama ince işlerde uçları ısıtmıyor tp1200de kullandım aynı şekilde ilk kutudan çıkan uçlar idare eder ama onlar gidince yenisi düzen tutmuyor.
Jbc aldım telefon tamirindede notebooktada fark yaratıyor tavsiyem 40w jbc almandan yana

130W'lık modelini düşünüyorum bende neden 40W? Yeterli olur mu?

1deliye2rapor

40W olan c210 serisi kartus kullanıyor. 130w olan ise c245 serisi kartus kullanıyor. ikisi arasındaki fark c210 yapısı ince c250 ise daha kalın uc yapısına sahip.  Şöyle soyleyeyim c245 in 0.3mm lik ucuyla 2 saniyede erittiğin lehimi c210 un 0.3mm lik ucuyla 5 saniyede eritirsin. Sadece telefon işi yapanlar icin 40W yeterli fakat elektronik üzerine calısıyorsanız kesinlikle 130w almalısınız.

40W 130W arasında fiyat farkı yok, istasyon farkı yok sadece sap kısmı farklı. T210 saplı olan 40w T245 saplı olan 130W bilginize.

mustafaozdall

40 w yeterli abi ince uç için. Kalın uçlarda zaten hepsi iş yapıyor abi .

emrebil

Teşekkür bilgilendirme için.

ozgurkara

mehmet usta ve hakan usta yanılmıyorsam birde cevat usta jbc almaya karar verdim özgür taparın elinde yokmuş kimle irtibata geçeyim ve hangi uçları alayım yardımcı olursanız sevinirim saygılar

ozgurkara

özgür tapar metin alper beyefendinin telefonunu verdi 2 adet uç 3000 tl fiyat verdi 130 w lık

Ucakbileti

Şimdiden Hayırlı olsun özgür ,Ben c245-032 ve c245-741 uç ile bütün işlerimi rahatlıkla hallediyorum ustam. uç tavsiyesini mehmet vermişti doğru karar..
ayrıca söylemeye gerek yok ama plastiğe uç vurma. istemeden de değerse mutlaka yanında nişadır bulundur hemen ona sür. ilk günki gibi olacaktır uçların.
Nişadır tüm havyeler için gecerli kararan lehim tutmaya zorlanan ucunuzu havye ısısını 450-500 derece yapıp sürün sürerken hafifen lehim verin bakın miss gibi olucak uç.
Saygılar.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

1deliye2rapor

Ustam hayırlı olsun tatildeyim pek bakamıyorum buraya kusura bakma.