Mart 29, 2024, 01:27:57 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

boardwiev de malzeme değerleri neden yazmıyor

Başlatan gungor1981tr, Nisan 21, 2021, 02:08:04 öö

« önceki - sonraki »

gungor1981tr

You are not allowed to view links. Register or Login
Yukarıdaki linkeki boardwiev açıyorum lakin malzeme değerleri yazmıyor cihaz sıvı dökülmüş 3-4 direnç çürük lakin değerleri yazmıyor hangi program ile açmam lazım 5 adet asc uzantılı dosya var lakin hiç birinde değer yazmamaktadır hangi program ile açmam lazım ne yapmam lazım anlatan bır usta olursa makbule gecer tşk ederim

durum yukarıdaki linkteki gibi

shocan

Nisan 22, 2021, 01:56:13 öö #1 Son düzenlenme: Nisan 22, 2021, 07:45:42 ös shocan Sebep: yanlışlık
edit :

You are not allowed to view links. Register or Login  pardon ustam ben 0_0402 olarak okumuşum hepsini. yani aşağıdaki yazdıklarım yanlış :)
bazı boardview dosyalarında çizimden dolayı gözükmüyor değerler.
başka bir program ile baktım yine aynı.

R0402 yazmış. 0 ohm
mesela fare PR8622 üstünde kalmış. yine 0 ohm.
forumda daha önce bununla ilgili soran olmuştu.
sanırım bunlar sinyal hatları, tel atsanızda olur.
doğrusu mühendislik çizimi için yine 0 ohm takmak gerekir.
lvds, ethernet, entegreleri yada lvds hatlarında bol miktarda bulunur.
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

gungor1981tr

mrb o yanında yazan 0402 kodu kullanılan dirençin kalıbı değeri değil değeri yazmıyor malesef ben okuyamadım

Bana lazım olan dirençlerin şase kodları R0809 PR8200 VE pr8205 nu malzemelerin değerleri lazım yardımcı olursanız  sevinirim

gungor1981tr

Pekala ben nasıl öğreneceğim değerleri sıkıntılı bir alandaki direnç 1.05v voltaj hattında çürük direnç bu değerleri bana söyleyebilecek usta var mı

Sametbey67

üstad notebook model ve platform numarasını verebilirsen bi bakalım

gungor1981tr

Sametbey67

üstad bu anakartın birkaç versiyon *.asc boardview dosyasını indirdim. ancak *.fz uzantılı dosyalar gibi malzemeler yazmıyor. bir ihtimal ücretli sitelerde bulunabilir. sizin yapabileceğiniz muadil şemalardan takiple yaklaşık değer üretmek, Allah kolaylık versin