Nisan 19, 2024, 10:24:09 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

HP-G62 DA0AX1MB6F0 REV:F

Başlatan ilyassmngn, Aralık 26, 2018, 05:53:39 ös

« önceki - sonraki »

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginYou are not allowed to view links. Register or Login

Sağol ustam işin gücün rastgelsin.

Crmci

Saygideğer ustalar affınıza sığınarak bir şey soracağım 25x40bv ve 25q32bv bios var 512k ve 4mb ancak verilen bioslar 256k ve 4mb ayrica iki tane 4mb bios var
Bios1425f37 ve g62-a10se hangi uma ya uygun?
256 lik olanı 512 ye mi yazayim?

Crmci

Bu bios konusunda bilgisi tecrübesi olan yok mu?

bilinch

Bios ile ilgili bir işlem yapmaya gerek olmadan resimlerdeki işlemleri uygulayınca uma olduğunu hatırlıyorum. Cihazda nasıl bir probleminiz var?

Crmci

Bios yazmadan denedim data gelir gibi bir sinyal var görüntü yok o sebeple bios sordum birde ben 70 ohm bulamadım 3x56 ohm taktım ondan olabilir mi?sanmam ama bakalım..

bilinch

70 ohmluk dirençler crt hattında. Ben orada şemaya göre 150 ohm kullanmıştım. Elinizde Acer 5520 (LA-3581P) anakart hurdası illaki vardır diye düşünüyorum. Oradan R202,R214 ve R220 yi (s-video çıkışının orada arka tarafta) alıp kullanabilirsiniz isterseniz. Aydınlatma sorunu yaşamıştım ben de. Önceki sayfada yazdığım işlemleri yaptıktan sonra sorun ortadan kalkmıştı. Yaptığınız işlemlerin detaylı fotoğrafını atarsanız kontrol edelim. Belki gözden kaçan birşey vardır.

ozgur81

Benim hatırladığım kadarıyla bu model mavi anakart ve ekran kartı 4008 çip kullanıyor. Bunun uması aynı n5010 gibi zahmetli bir işti sanırım.

Dreamer_x_x

Uma için biosa gerek yok denedim daha önce.

ozgur81

Ustalar Hp-g62'nin iki modeli var biliyorsunuz değil mi? Biri yeşil çift ekran kartlı 4009 çipli, biri mavi tek ekran kartlı 4008 çipli. He bazı yeşil modellerde tek Ati ekran kartı olan var evet ama bunu direk bioslarla Intel Hd açabiliyorsunuz. Mavide ise çok uzun işlemler gerekiyor diye hatırlıyorum.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginUstalar Hp-g62'nin iki modeli var biliyorsunuz değil mi? Biri yeşil çift ekran kartlı 4009 çipli, biri mavi tek ekran kartlı 4008 çipli. He bazı yeşil modellerde tek Ati ekran kartı olan var evet ama bunu direk bioslarla Intel Hd açabiliyorsunuz. Mavide ise çok uzun işlemler gerekiyor diye hatırlıyorum.
görüntü geldi ışık yok bordview acilmiyor R125 buldum 79 ve 80 nerede hatırlıyor musun?

ozgur81

Ustam maalesef bu modelde hiç uma yapmadım.

Crmci

You are not allowed to view links. Register or LoginUyguladığım cihazda Uma işleminden sonra backlight problemi söz konusu oldu. Bazen görüntü soluk, bazen normal şekilde geldi. Fotoğraftaki R309,R310 ve R311 için ifade edilen köprülemeyi iptal edip yerlerine R79,R80 ve R125'i taşıyarak sorun çözüldü.
Dökümanlar için teşekkür ederim.
burda usta bahsetmiş :) bordview prg var ama açamadım

Crmci

Vga sabitleme sac olduğu yerde az gizli gibi kalıyor R79 80 R125 ise az daha altta yani vga chipin arkasında üçü.

ugurokka

Fotoğraflarda ki işlemi uyguladım. Sorunsuz olarak çalışmakta. Bios veya harici işleme gerek yok. 70ohm dirençler eski Acer kartlarda svideo bölgesinde mevcut

zigana