Mart 29, 2024, 02:46:18 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Fujitsu AH530/HD6 kapanma sorunu

Başlatan smlkc, Ekim 16, 2019, 11:45:13 ös

« önceki - sonraki »

smlkc

arkadaşlar merhaba fujitsu ah530/hd6 quanta DAFH2AMB6G0 anakartın şemasını bulamadım varsa elinde olan paylaşırsa sevinirim

ikinci olarak hdd takılı değilken yaklaşık 30 saniye sonra hdd takılıyken daha boot etmeden kapatıyor .
hm55 değişti clear me yapıldı ama sonuç aynı.  ethernet ve ses kartı chiplerini sökerek de denedim. denemediğim iki şey var biri IO diğeri ekran kartı (reball yapmayı denemeyi düşünüyorum) benzeri durum ile karşılaşan varmıdır varsa bilgi paylaşabilirmi

Semih01

Ustam aynı cihaz dediğin gibi kapanma sorunu vardı işlemciyi değiştirdim sorun düzelmişti bi dene istersen.

shocan

ustam işlemci, ram, wifi, gpu bobini   vb. herşeyi söküp uzay modunda çalıştırın.
1- sorun devam etmiyorsa sırayla hepsini geri takın, artık sorunu çabuk çözersiniz.
2- sorun devam ediyorsa ısınan ne var bulmaya çalışın.

umarım kırık usb, sıvı teması, darbe sonucu çatlak  vb. şeyler yoktur.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

smlkc

You are not allowed to view links. Register or LoginUstam aynı cihaz dediğin gibi kapanma sorunu vardı işlemciyi değiştirdim sorun düzelmişti bi dene istersen.

cpu değiştirdim IO değiştirdim sonuç aynı GPU reball yapıyorum şu anda sonucu yazarım

shocan

smlkc

sonuçlanmadı ne yaptıysam yok olmadı topladım iade edicem zaten şema da yok o yüzden

Ucakbileti

ustam anakart fh2 ise umasının şemasını atabilirim.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

shocan

ikinci madde mi sıkıntı yoksa hiçbiri mi olmadı maddelerin?