Mayıs 20, 2024, 06:47:19 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

EXPER W258HP GÖRÜNTÜ GELMİYOR

Başlatan ozgur81, Haziran 11, 2018, 12:37:14 ös

« önceki - sonraki »

ozgur81

Selamlar elimizde Exper W258HP laptop var anakart kodu You are not allowed to view links. Register or Login. Tetiklediğimizde 0.35 amper çekiyor işlemci hafif ısınıyor ve 3-5 saniye sonra üstteki ışıklardan soldan üçüncü ve dördüncü ışıklar yanıp sönerken 1-2 saniye sonra üçüncü dördüncü ve beşinci ışıklar yanıp sönüyor kapanıyor. HM65,NCP6131,işlemci mosfetleri değişti maalesef değişen birşey yok başına gelen varmı neresinde sorun olabilir.

oozguur72

Çektiği Ampere Göre Çözdüğüm cihazlar genel itibari ile hm işlemci mosfetleri ve ncp   kaynaklı çıktı hm mosfet ve ncp yi kontrol edin bence

ozgur81

:) yazdığım yazıda onların hepsini değiştirdiğimi söyledim ama :)

oozguur72

hayır o anlamda değil biliyorum değiştiğinizi sağlam olduğundan emin olun demek istedim değiştirdiğiniz parçaların

ozgur81

İki adet ncp ve mosfetler değişti. Hm'de iki kere değişti.

berkcan

Start sonrası bobinlerde hangi voltajlar var

ozgur81

İşlemcinin bobinlerini soruyorsan hiç volt yok.

berkcan

Elde şema varsa ncpnin giriş voltajına bakın bu voltaj yoksa zaten işlemci voltajları çıkmaz

ozgur81

bu modelin şeması elinde olan varmı?

berkcan

ozgur81

erzurumnotebook

Apw bozuk, bat54c kullanabilirsin. Nasıl yapıldığını bilmiyorsan ekle yarın dükkana gidince resmini ekleyeyim

ozgur81

Apw nerde bulamadım ben anakart üstünde :)

ozgur81

You are not allowed to view links. Register or Login
Apw bozuk, bat54c kullanabilirsin. Nasıl yapıldığını bilmiyorsan ekle yarın dükkana gidince resmini ekleyeyim

Apw demişsiniz ama ben anakart üstünde bulamadım APW entegreyi

erzurumnotebook