Mart 28, 2024, 09:56:01 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

!!! ÖNEMLİ !!!

Başlatan HexfeT, Aralık 12, 2019, 11:52:34 ös

« önceki - sonraki »

HexfeT

Aralık 12, 2019, 11:52:34 ös Son düzenlenme: Aralık 13, 2019, 12:17:19 öö HexfeT
Bugün bios talebi konusu açıp forum üyelerimizden birinin desteği ile sorununu çözen bir arkadaşımızın hiç vakit kaybetmeden farklı bir platformda biosu paylaştığı bana bildirildi. Geçmiş mesajlarına baktığımda sürekli bir şeyler talep ettiğini fakat neredeyse hiç katkısı olmadığını gördüm. Başka bir platforma yaranmak için burayı kaynak olarak kullanan olursa memnuniyetle yolcu ederiz.

Bir başka üyemizin ise güvenilir bir kaynaktan ustalığından çok eli uzunluğu ile tanındığı bilgisi geldi. Onu da uğurladık.

Forumda katkısı olan üye sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Kalanları dışlayıp kendi aramızda mı takılalım diye düşünmüyor değilim... Bir işe yaramaya gayret etmeniz için illa puanlı paralı falan bir sistem mi gerekiyor?

Mesaj geçmişinize bakıldığında talepleriniz ve sorularınız dışında pek bir şey görünmüyorsa, ya da zırt pırt aktif olduğunuz halde hiç sesiniz çıkmamışsa, faydasız, gereksiz biri olduğunuza kanaat edilirse size de güle güle diyebiliriz. Aklınızda bulunsun. Hali hazırda bu durumda bir sürü üye var. Dikkat çektiğiniz takdirde gidici olabilirsiniz. Bu arada sırf paylaşım olsun diye konulara bir tarafınızdan sallama ya da çok yüzeysel, içi boş şeyler yazmayınız. Samimiyet ve çakallığı ayırt etmek çok zor olmuyor.

Bu arada yarım yamalak bilgi ile bios linki yapıştırmayı paylaşımdan saymıyoruz ona göre. Bunu yapacaksanız lütfen düzgün yapın. Bir süredir hem kendim, hem de yakın çevremdeki arkadaşlar, elimizden geçen makinelerin bioslarını aşağıdaki örnekteki gibi neyin ne olduğuna dair muallak bir şey kalmayacak şekilde yedekliyoruz. Aynı ya da benzer makine ile ikinci defa karşılaşıldığında bilgileri karşılaştırıp neyin ne olduğundan emin olabiliyoruz. Bu detaylar ile yedeklenmiş bios paralı kaynaklarda bile olmuyor. Ve açıkça söyleyeyim, benzer gayret ve samimiyeti görmediğim için çoğunu paylaşmıyorum.

-----------------------------------------------------------------------------
Kasa: Monster Abra A5 V13.1
Anakart: GI5CN
CPU: SR3Z0 i5-8300H
GPU: N17P-G0-A1 GTX1050
Güney: SR40B
IO: IT8528E
Bios: 25B127DSIG

---> xxxxxxxxxxxx

Çalışan Sistemden Yedeklendi. Farklı bir sistemde denendi. Geç açtığı için CleanME yapıldı.

-----------------------------------------------------------------------------

Samimiyetle birinin sorununu çözebilecek bir paylaşım yapamıyorsanız en azından elinizden geçen makine bioslarını yukarıdaki formatta yedekleyip paylaşınız. Aynı gibi görünen kasa ve kartlar arasında önemli fark olabiliyor. Dikkat edilecek detayları bilmiyorsanız kasa ve kart üzerindeki bilgileri fotoğraflayabilirsiniz.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

Ucakbileti

Kaptan duygularıma ve bayadır dikkatimi çeken konulara nokta atışı dokunmuşsun. Gemide ağırlık fazlası var :)
isim önemli değil 128 mesajı olup tek tek baktığımda hep bana hep bana diyen usta demeyim de usta geçinen kişiler tespit ediyorum onların isteklerine elimde olduğu halde cevap yazmıyorum. ve bu arkadaşların isteklerine bakıp analiz yaptığımda sadece bios istediklerini farkediyorum. Ne bir arıza soruyorlar nede şema.

Burdan aklımca şu kanıya varıyorum.
1 adam kasap tamirden anlamıyor biosu yazıyor oldu oldu olmadı kurcala mantığıyla gidiyor.
2 adam telefoncu arada pc gelincede şansını deniyor aynı ildeki diğer ustalarımızın ekmeğine de mani oluyor
3 adam arşiv yapıyor ilerde paralı bir site açacak.
4 adam bi boktan anlamıyor başkalarına iyi görünmek adına bizden alıp onlara veriyor.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

Teknikbursa

Her iki ustama da bu son derece haklı fikirleri için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Forum bizim elimiz ayağımız.Her şeyden önce kendimizi yalnız hissetmediğimiz güzel bir paylaşım
platformu.Ayrıca sürekli bize destek sağlayan ustalarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.Ayrıca
forumdan uzaklaşmış olan ustalarımız olduğunu görüyorum.Örneğin hazırladığı videolar ile bize
destek sağlayan VUSAL ustamızı uzun zamandır forumda göremiyorum.

Böyle ustaların forumdan kopmayarak desteklerinin devamını diliyorum

Saygılar.

smlkc

Çok iyi bir konuya parmak atılmış. Çoğu zaman bana da kurcalanmış cihazlar geliyor sallama hesabı. Isıttığımda ya tutarsa diye tamir yapıp gönderiyorlar. Ekran kartı chipini közleyip kartın her tarafı flux dolu olupta müşteriden 300 tl para alan ustaları da gördüm. Demem o ki ben forumda çok takılıyorum ancak gereksiz yorum da yapmak istemiyorum. Eğer ki yeni açılmış konuda birisi bir yanıt yazdı ve bana göre olması gereken ise cevap yazmıyorum boşuna gereksiz yorum kalabalığı olmasın diye. Ancak bunu yapanlar çok. Birde işlerimin aşırı yoğun olmasından fazla da yanıt yazmaya zaman bulamıyorum. Bazı açtığım konular vardır bunlarda ilginç arızalar birbirinin yerine olan entegreler modalyıp başka ekran kartı taktığım chipsetler yada clean me yaptığım bioslar gibi. Bu şekilde faydalı olmayacak birileri varsa gereksiz yorum kalabalığı yapıyorsa ve bunun içinde bende varsam admin böyle düşünüyorsa üyeliği iptal etsin. Gerçekten forumun bilgi paylaşımı için faydalı olacaktır. Benim görüşlerimde bir yanlış varsa beni de uyarabilirsiniz. Saygılar..

ilyassmngn

çok haklısınız ustaların herkes ayrı ayrı haklı sadece işi düştüğünde forma girip ben şunu burdan alayım şu biosu aa buldum çıkım artık yapanlar olmaması gerekiyor herkes elinden geldiği kadar yardım edip yardım almalı forumun amacı bu zaten erhan ustamda zaten gerekeni söylemiş

HexfeT

Arada online üye listesine bakıp gözüme takılan olursa mesaj geçmişine bakıyorum. Az önce iki yıldır kayıtlı olmasına rağmen sıfır paylaşımlı bir arkadaşımızı uğurladık...
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

DUNC4N

Ekim 26, 2022, 09:58:19 ös #6 Son düzenlenme: Ekim 26, 2022, 10:11:23 ös DUNC4N
You are not allowed to view links. Register or Loginçok haklısınız ustaların herkes ayrı ayrı haklı sadece işi düştüğünde forma girip ben şunu burdan alayım şu biosu aa buldum çıkım artık yapanlar olmaması gerekiyor herkes elinden geldiği kadar yardım edip yardım almalı forumun amacı bu zaten erhan ustamda zaten gerekeni söylemiş
Son zamanlarda bu durum iyice arttı sürekli bios isteğinde bulunuluyor,forumda elinde olan arkdaşlar yüklüyor,talepte bulunan arkadaş indirip işini görüyor ,sonra uydumu ,uymadımı ne oldu güncel arıza ne durumda hic bir geri bildirimde bulunmuyor bende de 10-15 linkim vardı yandex diskde olanlarıda kaldırdım ,ayıptır vakit harcanıp araştırılıp yükleniyor,bir sürü arkadaş var emek verip yükleyen,bazen paralı sitelerden indirip yüklendiğide oluyor çok mu zor bir geri bildirimde bulunmak,istekde bulunan kişi geri bildirimde bulunan ve emek vermiş bir üye ise ben gerekirse özel mesaj yoluylada link atarım bundan sonra