Nisan 20, 2024, 11:28:43 öö

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Aliexpress Satış Onayı Sonrası Ufak Bir Bilgi

Başlatan 1deliye2rapor, Mayıs 10, 2018, 08:22:50 ös

« önceki - sonraki »

1deliye2rapor

Mayıs 10, 2018, 08:22:50 ös Son düzenlenme: Haziran 18, 2020, 11:27:39 öö 1deliye2rapor
Merhaba arkadaşlar, neredeyse buradaki herkes Aliexpress'den alışveriş yapıyordur. Size yaşadığım bir olayı anlatayım muhakkak ki başınıza gelecektir mağdur olmayın. 3 ay öncesinde Çin'den 86$ değerinde bir ürün aldım, ürün elime ulaştı test ettim sorunsuz çalıştı tabi olumlu yorumu verdim ücreti onayladım v.s 2 gün geçti ürün çalışmadı neyse satıcıyla iletişime geçtim belge istedi fotoğraf video felan hepsini gönderdim sonrasında bir defaya mahsus onayladığınız satışa "Anlaşmazlık " (Open Dispute) açabiliyorsunuz açtım evrakları siteye yükledim neyse satıcıyla anlaştık bana Anlaşmazlığı iptal edersem ürünün aynısından yollayacağını söyledi ben de takip numarası istedim sallamasyon attı bir numara kandırabileceği aklıma gelmedi (Satıcının profili %99) bende anlaşmazlığı kapattım 10 gün bekledim izleyemedim takip numarasını yazdım yok kabul etmediler felan beni yokuşa sürdü 1 ay felan bu şekilde mesajlaştık ümitsiz bir şekilde müşteri hizmetlerine yazdım önce otomatik mesajlar onları geçip canli müsteri hizmetleriyle yazıştım anlattım mesajlaşmaları screenshot ile gönderdim biz halledecegiz dediler. mesajlaşma üzerinden 20 gün gecti , satışı onaylamam üzerinden 60 gün gecmesine rağmen parami iade etti Aliexpress hiç ümidim yoktu. Bunu yazmamdaki sebep olur da başınıza gelirse onayladim param gitti diye düşünmeyip yaptiklarimi yapmanız . Aradan 2 ay geçse bile parami iade ettiler. Bu arada Elmas üye olduğum için biraz erken iade oldu para sizin profilinize göre 10 15 gün oynayabilir ama iadeyi kesinlikle alırsınız. Saygılar.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

ruhiusta

Halen aliexpress den ürün alıyor musunuz geliyor mu kargolar durduruldu denmişti.

1deliye2rapor

alıyorum enteresan bir şekilde Çin'den Türkiye'ye gelisi 5-7 gün arası oluyor fakat İstanbul'dan dağıtım 15-20 günü buluyor. gelmeyen ürünüm yok.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

cevat

You are not allowed to view links. Register or Login  ELMAS üyeye kıyamamışlardır. :)

Altın üyeyim. Br kaç kez sorun oldu. Aliexpress, nalıncı keseri gibi hep satıcıdan yana oldu.
Şikayetlerim de "Sakin olun. Sizin için buradayız, hallederiz " filan piyazlamalarından sonra...
Küçük rakamlar da 4-5 ürün gelmedi. Bugüne, yarına, posta da oyalayıp durdular.
Hastane sürecim vardı.. İlgilenemedim, kaybolup gitti.

Şimdi LED-LCD tester siparişi vereceğim.

Düşünüyorum.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

ruhiusta

Yahu ben kargolar durdu diye kaç aydır 3-5 katına çip çöp alıyorum bizim kazikcilardan:)20 dolar bir parça nasıl burda 350tl+kdv oluyor?

Ucakbileti

Benim aşşagı yukarı her hafta kargom gelir. pandemi sürecinde dahi hep geldiler. 
Cevat ustam yanlışın var Aliexpres hep alıcıdan yanadır çünki parayı alıcıdan kazanır.defalarca tartışma açtım hatta satıcı kabul etmediği halde aliex paramı iade etti. Satıcı kargodadır beklensin diye teklif sunar siz teklif reddi yaparsınız 2-3 gün sonrada aliex devreye girer iadeyi başlatır.hiç sorun yaşamadım yıllardır.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!