Nisan 19, 2024, 07:29:02 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Lenovo ekran kendiliğinden dönüyor

Başlatan mycom, Ocak 07, 2021, 04:09:46 ös

« önceki - sonraki »

mycom

Merhaba arkadaşlar. Lenovo nm a361 rev 1.0 anakart  io arızası tespit edildi ve değiştirilerek sorun çözüldü. Lâkin ekran kendiliğinden dönüyor. Io  bacaklarında kesinlikle sorun yok, hatta ikinci io  değişti programlandı yine aynı. Normale ceviriyorum sonra kapatıp açıyorum yine aynı oluyor. Kendiliğinden bazen takılıyor dönüyor kafasına gore. Ite8586 var, ekran döndürmeyi io dan iptal etme secenegim  var mı. Tavsiyeleriniz nedir acaba. Şimdiden teşekkür ederim.

Crmci

Mutlaka denemissindir ama yinede sorayım klavyeyi çıkartıp öyle denedin mi?Acaba klavyen mi sorunlu?

ugurokka

Farklı bir Windows kurulumu yapip dener misin. Aynı sorun HP probook serisinde başıma geldi. 3 farklı cihazda bu sorunu yaşayıp, farklı bir imaj ile kurulum yapınca kurtuldum.

mycom

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim. Lâkin sorun yazılımsal değil,  klavye vs denendi.

Ekran döndermede  io üzerinden devre dışı bırakmak gibi  bir yöntem varsa o şekilde çözmek isterim, ya da ekranın dönmesini  sağlayan pin, hangi pinse, o pin üzerinden devre takibi yapabilirim.

shocan

1- lvds çıkarıp sadece dışarıdan görüntü deneyin.yine aynısı olursa iki numaraya geçelim.

2- Format atıp sürücüleri win update ile kurun.

3- yine olmadıysa şemaya göre görüntü nerelerden çıkıyor bakmak lazım.

Cihazda jiroskop yoktur herhalde.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.