Nisan 25, 2024, 11:08:33 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Mesleğe yeni başlayan biri nasıl yükselir?

Başlatan bygamer, Şubat 01, 2023, 07:39:27 ös

« önceki - sonraki »

bygamer

UStalarım merhaba daha önceden kendini geliştirme konusu açmıştım güzel bilgiler edindim sayenizde teşekkür ederim :)

Sizlerinde dediğiniz gibi bu işte tecrübe önemli lakin bunu kazanmak için de iş gerekli, iş içinde tanınmak gerekli, yeni başlayan birisi olarak il dışı veya il içi çevre edinmek istiyorum "il içi var çevrem ama il dışı özellikle" yani tanıtım yapmak bunu için en ideal yol nedir, homeoffice çalışacağım öğretmenlikten artan kalan zamanlarda tamir yapcam.

İl dışı işler için kargo nasıl halledilebilir ve aklıma gelmeyen şeyler varsa yorumlarda belirtirseniz sevinirim ustalarım  :)  :)  :)

Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.

mrtkts

Bu konuda çok tecrübeli arkadaşlar var forumda onlar muhtemelen bu konuda değerli fikirlere sahiptir. Görürlerse muhtemelen yazarlar. Ben daha farklı ve çok geç keşfettiğim bir noktaya değinmek istiyorum.

Bence her şeyden önce bir zanaatkâr (vergi mükellefi olmak zorunda değil) çevresini sürekli büyütmeli, kendini iyi tanıtmalı, samimiyeti ve dürüstlüğünü "çevresine" fark ettirmeli. Yani ben iyi bir tamirciyim ve dürüstüm gibi kelimeler kullanmadan bunu karşısındaki insanlara hissettirmeli. Sonrasında gelen iş sayısı zamanla artınca tecrübe de buna paralel olarak artar.

bygamer

You are not allowed to view links. Register or LoginBu konuda çok tecrübeli arkadaşlar var forumda onlar muhtemelen bu konuda değerli fikirlere sahiptir. Görürlerse muhtemelen yazarlar. Ben daha farklı ve çok geç keşfettiğim bir noktaya değinmek istiyorum.

Bence her şeyden önce bir zanaatkâr (vergi mükellefi olmak zorunda değil) çevresini sürekli büyütmeli, kendini iyi tanıtmalı, samimiyeti ve dürüstlüğünü "çevresine" fark ettirmeli. Yani ben iyi bir tamirciyim ve dürüstüm gibi kelimeler kullanmadan bunu karşısındaki insanlara hissettirmeli. Sonrasında gelen iş sayısı zamanla artınca tecrübe de buna paralel olarak artar.

çok haklısınız ustam allah biraz yürü ya kulum dese ilerlicem ama hala yerimde sayıyorum çevrem tarafından biraz biliniyorum ufak tefek işler yapıyorum ama hala benim için yeterli değil youtube başlim dedim çekim montaj vs şeyler için ekipman gerek; ayrıca meslekte yeterince deneyim gerek bende var mı bilmiyorumbir iki arıza çözdüm ama osiloskop lazım onu geçtim mikroskopum ve bga makinem bile yok sermaye olmayınca svod yerine rt809h aldım programlayıcı ekipman eksiğim var vs vs :((((
Sınıf Öğretmenliği mezunu aynı zamanda bilgisayar, cep telefonu ve diğer elektronik kart tamiri yapmaktayım. Hala öğrenmeye açım.