Mart 28, 2024, 09:04:59 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

AP6265 Regülatör arıyorum

Başlatan mrtkts, Kasım 01, 2020, 10:28:42 öö

« önceki - sonraki »

mrtkts

Merhaba.

Datasheet: You are not allowed to view links. Register or Login

Bunu ya da muadilini nereden satın alabilirim? HP 27" led monitör dc devresinde çalışıyor.

Kılıf tipi;

HexfeT

Kasım 01, 2020, 10:50:36 öö #1 Son düzenlenme: Kasım 01, 2020, 10:55:28 öö HexfeT
Öncelikle çıkan regülatörün kaç V olduğunu tespit etmen lazım. Dokümana göre AP6265 in farklı çıkış voltajında çeşitleri var. AP6285 devamında yazan ifadelere bakarak nasıl anlaşılacağı dokümanda yazıyor.

Aliexpress dışında temin etmek zor görünüyor. Muadil bakılsa bu kılıfa sahip olması, 1.5A verebilmesi ve low-dropout olması gerekiyor ki; bu koşulları sağlayacak muadil bulmakta sıkıntılı iş.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

mrtkts

Ürün zaten bana ait, sparişi verip beklemek en mantıklısı sanırım.

Bu ikisi dışında gözüme çarpan olmadı. 20 adet alır fi tarihinde satarız artık kalanını :)
You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or Login

Teşekkürler You are not allowed to view links. Register or Login

HexfeT

Monitörden çıkanda 3.3V olduğu anlamına gelen 33GR ifadesi var mı? Dediğim gibi farklı voltaj için çeşitleri var. Yanlışlık olmasın sonra.
e-mail: You are not allowed to view links. Register or Login

sector77

Erhan ustam muhtemelen 3.3v tur microchip beslenelerin regulatörü daha önce Acer monitörde değiştirmiştim 12v adaptörle beslenen monitör lerin hepsinde bundan var ama yinede belli olmaz 1.8v ile çalışan chiplerde var ve bunlar monitörlerde kullanılıyormu bilmiyorum.
Computer Repair Center
CRC

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginMonitörden çıkanda 3.3V olduğu anlamına gelen 33GR ifadesi var mı? Dediğim gibi farklı voltaj için çeşitleri var. Yanlışlık olmasın sonra.

33GPKM diye bir ifade var.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginErhan ustam muhtemelen 3.3v tur microchip beslenelerin regulatörü daha önce Acer monitörde değiştirmiştim 12v adaptörle beslenen monitör lerin hepsinde bundan var ama yinede belli olmaz 1.8v ile çalışan chiplerde var ve bunlar monitörlerde kullanılıyormu bilmiyorum.

Evet 12V HP bu da.

CRM

AP6265
Operating Voltage Range:+2.4V to +7.0V
Output Voltages:+1.0V to +5.0V (0.1V Step)
Maximum Output Current:1.5A
Dropout Voltage:800mV @ 1.5A

baska votlage reg. kullanabilirsin
DIACOM Computer Service (by CRM)
Job: Senior Technician
YouTube Channel: CRM
Contact me: You are not allowed to view links. Register or Login
Web site: You are not allowed to view links. Register or Login
Forum: You are not allowed to view links. Register or Login