Mart 29, 2024, 08:54:43 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

LENOVO B590 BİOS TALEP

Başlatan silenthate, Haziran 08, 2019, 05:21:18 ös

« önceki - sonraki »

silenthate

kolay gelsin ustalar iyi çalışmalar.

LENOVO B590 20208
LA58 MB
11273-1
48.4TE05.011

E.K.: N13M-GE1-B-A1
3. NESİL İ5

Bios ihtiyacım var.

kısaca özetlemek gerekirse;
cihazda sıvı teması ile geldi uzun bir süre sıvıya ve sıcağa maruz kalmış (üzerine sıcak çaydanlık konulmuş)
genel temizlik yapıldı oksitler ve gerekli noktalarda lehimler tazelendi.

cihaz ekran kartı bobinleri kaldırıldığında B590 celeron pentium işlemcilerde açıyor i serisi hiçbir işlemcide açmıyor 0,12 a kalıyor.
ekran kartı ihtimal var fakat 48.4te05.11 bios bulamadım arşivimde ve farklı sitelerde 48.4TE01.011 sürüm bioslar açıyor ama i serisi açmıyor.

kendi biosu hiç tetik yok
teşekkürler

silenthate

ustalar ekran kartı değişim sonrası sorun devam etti.
Vram lerden 2 adet değişim sonrası düzeldi bilginize

linux2ex

You are not allowed to view links. Register or Loginustalar ekran kartı değişim sonrası sorun devam etti.

bilgilendirme için teşekkürler. biosu yedeklediyseniz paylaşırsanız arşive alalım

silenthate

üstadım bu siteden indirdim farklı versiyonlar mevcut
You are not allowed to view links. Register or Login

üyelik istiyor yalnız. ben üyelik sonrası indirdim sizin için mega dan indirebilir siniz

cevat

You are not allowed to view links. Register or Loginustalar ekran kartı değişim sonrası sorun devam etti.

Ustam Vramler de oksitlenme mi vardı?
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

silenthate

Ustam Vramler de oksitlenme mi vardı?

Üstadım cihaz bana gelmeden başka bir serviste işlem görmüş fakat sonuç alamamislar.
Gözle görülür oksit yoktu ekran kartı tarafında flux ile ısı vermişler o yüzden o bölge de.

Ekran kartı üzerindeki dirençlerin bir tarafında ve VRAM lerin 2 adeti kısa gösterdi değişim ile sorun çözüldü.

Refleks

Eylül 22, 2020, 10:48:14 öö #6 Son düzenlenme: Eylül 22, 2020, 10:51:45 öö Refleks
Bende de bu anakarttan var. Calisiyor goruntu vermiyor. Biosu Epey aradim bulamadim 5 6 versiyo u var. Elinde kbc ve main biosu olan ustalarim paylasirsa sevinirim

LA58 MB
11273-1
48.4TE05.011

cevat

You are not allowed to view links. Register or LoginBende de bu anakarttan var. Calisiyor goruntu vermiyor. Biosu Epey aradim bulamadim 5 6 versiyo u var. Elinde kbc ve main biosu olan ustalarim paylasirsa sevinirim

LA58 MB
11273-1
48.4TE05.011

Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

Refleks

You are not allowed to view links. Register or LoginBende de bu anakarttan var. Calisiyor goruntu vermiyor. Biosu Epey aradim bulamadim 5 6 versiyo u var. Elinde kbc ve main biosu olan ustalarim paylasirsa sevinirim

LA58 MB
11273-1
48.4TE05.011

Tsk cevat ustam bu biosla bizimki ayni mi te01 modeli atmissiniz.bunu 1i 2 si 5 i 6 si seklinde var. Yuklemeden sorayim dedim..

Eline saglik cok tsk ederim