Mart 29, 2024, 05:29:46 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Casper A15YA Rev 2.1 ^( 3 Bilgisayar Firması gezmiş )

Başlatan mrserbest, Kasım 29, 2018, 03:17:22 öö

« önceki - sonraki »

mrserbest

Kasım 29, 2018, 03:17:22 öö Son düzenlenme: Kasım 29, 2018, 03:28:40 öö mrserbest
You are not allowed to view links. Register or Login

Ürün ilk elime ulaştığında i/o kurcalanmış bios entegresi yerinde yok öncelikle i/o değiştirildi sonra bios entegresi tedarik edilip test edilmiş olan dosya yüklendikten sonra dc in girişinde bulunan irfh8342 gate bacagında 12 volt görüldü aslında cihazın asıl arıza sebebi irfh8342 ve bq24725A arızalıydı  bq25a elimde mevcuttu fakat 8342 npn mosfet elimde olmadığı için başka soket yapısında bulunan npn mosfet bacak tespiti yapılarak üzerine montaj yapıldı sonrasında sıcak  silikon ile işlem sonlandırılmıştır

Müşteriye Yapılması imkansız yeni anakart verilmesi gerektiği bilgisi verilen  cihaz müşteriye sağlam olarak teslim edilmiştir.

Yazdığım kadar kısa sürmedi cihazı tamir etmem ama çok detaylı olarak anlatmam mümkün değil :(

cevat

Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

1deliye2rapor

~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

mrserbest

Bu aralar hep cenazeler geliyor napalım ekmek parası 4 makine çıkaracağımız zamanı 1 makineye harcıyoruz yeri geliyor

BenjaminLines

Cihazın nvidia vgalı biosu var mı,  birde kullandığı ekran kartı çip modeli nedir

mrserbest

nvidia yalnız çip model numarasını bilmiyorum istersen upload edebilirim deneme yaparsın

ilyassmngn

bu nasıl bir ustalık hocam tebrik ederimm :D süpersinizz

mrtkts

Aynı şekilde bir tamirci tarafından anakart değişmeli diye iade edilmiş bir kart geldi, bu irfh8342 isimli mosfet ve bq24725a arızalıylı. bq değişti ama irfh8342 ne hurda ne piyasada yok. Google'da bu mosfeti aratıp forumdaki bu konuya geldim :)

You are not allowed to view links. Register or Login usta ben v1528 taktım, cihaz çalıştı hatta stres teste soktum sorun yok. fakat şu aklıma takıldı: bu irfh8342 hexfet tipi bir mosfet, benim yerine taktığım ise hexfet değil. sizin yerine uydurduğunuz hexfet bir mosfet miydi?

irfh8342 : You are not allowed to view links. Register or Login
v1528 : You are not allowed to view links. Register or Login

Sonuç;

smlkc

Aramış oluğunuz mosfet burada Buyrun >>> You are not allowed to view links. Register or Login

1deliye2rapor

Bende var şuan il dışındayım çok acil değilse salı günü gönderebilirim. Kolay gelsin
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginAramış oluğunuz mosfet burada Buyrun >>> You are not allowed to view links. Register or Login
Ben direkt üstünde yazanı aradığımdan fark edememişim. Ürün datasheetinde irfhs yazıyormuş.

mrtkts

You are not allowed to view links. Register or LoginBende var şuan il dışındayım çok acil değilse salı günü gönderebilirim. Kolay gelsin

Bu şekilde uzun süre çalıştırdım, gayet iyi çalışıyor. Ama tedarik etmek lazım tabi stokta bulunsun.