Mart 29, 2024, 03:35:26 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

la-5893p rev:1.0

Başlatan sonerpc, Eylül 25, 2021, 02:51:59 ös

« önceki - sonraki »

sonerpc

Eylül 25, 2021, 02:51:59 ös Son düzenlenme: Eylül 25, 2021, 03:01:04 ös sonerpc
cümleten s.a ustalar acer 5742 la-5893p rev:1.0 anakart görüntü yok şikayeti ile geldi.pl9 vgacore 0.03 ohm gösteriyordu bobini kaldırıp kısa devre kalan yere voltaj verince ekran kartı hafif ısınıyor ekran kartı arızalı gibi üzerindeki chipte model yazmıyor ama araştırdığım kadarıyla n11p-ge-a1 kullanıyor bu omaj normal değil yeni chipset getirip takmalımıyım yoksa başka biryerleri daha kontrol etmeme gerek var mı bu arada chip reball yapıldı sonuç aynı birde dikkatimi çeken lvds baglayınca start verince amperde değişme olmuyor.bu arada start verince amper sürekli oynuyor 1.18 oluyor 1.30 oluyor 1.40 oluyor tekrar 1.18 düşüyor

vegabilgisayar

Aynı karttan geçtiğimiz hafta aynı sorundan başıma geldi. N11P-GE-A1 söktüğümde bobin değerleri normale döndü, daha sonra chip takarak teslim ettim makineyi.

Dreamer_x_x

Uma da yapabilirsin

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı karttan geçtiğimiz hafta aynı sorundan başıma geldi. N11P-GE-A1 söktüğümde bobin değerleri normale döndü, daha sonra chip takarak teslim ettim makineyi.
aynen ustam eline saglık

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or LoginUma da yapabilirsin
evet araştırdım Facebook bir kaynak var uma ile ilgili ama çok karışık geldi bilgiler net değil ustam sanki

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Login
evet araştırdım Facebook bir kaynak var uma ile ilgili ama çok karışık geldi bilgiler net değil ustam sanki
Bizzat denedim ustam hatta ordaki eksikleri yazdım yani yapmış resimde var unutmuş yazmayı işareti vs hatta konuda var
Dell n5010 uma işlemini yapabiliyorsan bunuda yaparsın.

sonerpc

Eylül 29, 2021, 09:05:01 ös #6 Son düzenlenme: Eylül 29, 2021, 09:11:58 ös sonerpc
yeni chipset getirttim sorun aynı şekilde kaldı acaba benim cihaz chipseti yakıyor mu? bga cihazı t6 model kullanıyorum. atom bilgisayardan aldım chipseti pq35 pq36 pu998 söküp ölçtüm sonuç aynı 0,03 ohm çekiyor maalesef

sonerpc

You are not allowed to view links. Register or LoginAynı karttan geçtiğimiz hafta aynı sorundan başıma geldi. N11P-GE-A1 söktüğümde bobin değerleri normale döndü, daha sonra chip takarak teslim ettim makineyi.
kardeş yaptıgın cihazın biosunu aldıysan atabilir misin chipseti taktım tekrar 0.03 ohm ölçüyorum

sonerpc

Bizzat denedim ustam hatta ordaki eksikleri yazdım yani yapmış resimde var unutmuş yazmayı işareti vs hatta konuda var

ustat olmazsa uma yapacam chipset arızalı geldi ya da bozuldu takarken belkide başka yerde arıza var şemaya bakıp ilgilenirsen sevinirim

Crmci

Ustam senin sanki smd kondanstor arizan var gibi chip yokken aynı 0.03ohm var mı?

Crmci

ustat olmazsa uma yapacam chipset arızalı geldi ya da bozuldu takarken belkide başka yerde arıza var şemaya bakıp ilgilenirsen sevinirim
Bunun şeması yok sanırım bende,adamın yaptıklarını aynen yaptım sonra isaretlemedigi ama resimde olan farkları da yaptim (bunları yazdım zaten).Uma ile oluyorsa uğraşma hemen yap.