Nisan 25, 2024, 04:24:56 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

h36t

Başlatan teknik62, Eylül 21, 2017, 04:21:57 ös

« önceki - sonraki »

teknik62

iyi gunler  h36 bır cıhazım var  sarj start voltajları gelmesıne ragmen  strat almıyor  I/O  degıstı 88731  degıstı  harıcı ekran kartı devre dısı  bırakıldı bıos lar denendı  rt8206 degıstı  ısl 62882 degıstı  hm55 degıstı  ses eternet kartokucu devre dısı bırakıldı halen start almıyor   bılgısı olan paylasabılırmı

shocan

ustam o modellerde bios çok karışık, tam olarak kodu lazım. varsa ec ile biosu aynı anda güncelleyin.
You are not allowed to view links. Register or Login
yanlış bildiğim olabilir, lütfen düzeltin.

teknik62

ıkı bıosu da yenıledım    bıos kaynaklı olsaydı en azından start alır goruntuyu gec verırdı yada   sadece start alırdı  ec bıosu  degısttırdıkten sonra

sonsuzbilgisayar

Dostum.aynı sorunları bizde yüzlerce kez yaşadık.Genellikle  ve yüzde SEKSEN bios kaynaklı çıkıyor. Bios pinlerine besleme gelip gelmediği kontrol edilmeli. Tetik voltajı geliyor mu onu kontrol etmek gerekir. H36 larda çok çeşit bios var.ben çok karşılaştım. Anakart kodu çok önemli REV. numarası da öyle. Akıl vermek gibi olmasın genellikle bios kaynaklı. Bu dediğin parçaları değiştirmiş isen başka bir şey kalmamış demektir. Casper H36 ve A15 serileri neredeyse 100 makinadan 70-80 i bios kaynaklı.Kolay gelsin.
SONSUZ BİLGİSAYAR
Selami Batur
0216 499 29 34
0535 349 98 00
You are not allowed to view links. Register or Login