Mart 28, 2024, 05:12:42 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Aliexpress iade işlemleri.

Başlatan ay_bulut, Mart 23, 2021, 06:11:16 ös

« önceki - sonraki »

ay_bulut

Mart 23, 2021, 06:11:16 ös Son düzenlenme: Mart 23, 2021, 06:13:16 ös ay_bulut
Cümleten hayırlı işler

aliexpress aldığım termal kamera ile ilgili başımdan geçen talihsiz bir olayı anlatacam.
Aliexpress'den UNI-T Kendi mağzasından UTİ80 model termal kamera aldım. Ödemesini yaptım. 3 gün sonra , çinli bir arkadaş whatsapp üzerinden mesaj attı. Aldığınız UTİ80 modeli malesef stoğumuzda kalmadı. Eğer isterseniz. Size UTi260B modelini yollayabilirsiz dedi. Bende sorun yok yollayabilirsiniz dedim.  18 gün içerisinde geldi. 84 ₺ gümrük vergisi ödedim. Bir hevesle Kutudan cikarttim. Açma düğmesine bastım. Yükleme ekranı geldi. % 100 yükleme ekranı geldi. İlerisine geçmedi. % 100 yükleme ekranında kaldı. 8-10 defa kapatıp açtım. Şarjını tamamen bitirdim. Olmadı. Yine açilirken yükleme ekranında kalıyor. Yazılım ile alakalidir diye satici ile görüştüm. Onlarda UNİT teknisyeni ile görüştüklerini yazılımla alakalı olmadığı cihazı geri göndermemiz gerektiğini , tekrardan başkasını yollucaklarını söylediler. Artık Tamam dedik. Bize geri yollarken uygun ücretli kargo firması ile yollarsaniz seviniriz dediler. Bende hemen ellerine geçsin diye Araştirdim. DHL - UPS buna benzer yurtdışı kargo götüren firmalar 1500-1800 ₺ gibi astronomik fiyatlar çıkıyor. Mecbur PTT kargoya götürdüm. Karşı ödemeli gidecek dedim. Yurtdişina karşı ödemeli gönderemiyoruz dediler. İyi Ne yapalım tamam biz ödeyelim dedim. Ne kadar 169 ₺ dediler tamam dedim yolladım. Gelecek termal kameranında gümrük vergisi çıkacak. Bunları belgeledim. Resimlerini çektim. Çinli arkadaşa yolladım. Artık ödemesinden vazgectim. Gönderecekleri termal kamera sağlam bir şekilde gelsin. Yeter dedim.  Alış veriş yaparken bu tür cihazlarda test edip yollamalarını istemek lazım.

açılmama sorunun videosu
You are not allowed to view links. Register or Login

cevat

Mart 23, 2021, 08:19:09 ös #1 Son düzenlenme: Mart 24, 2021, 02:18:20 öö cevat
Gelecek üründe yeniden gümrük vergisi çıkıyor.
Lvds tester almıştım. Kargodan cihaz paramparça geldi. Resimlerini satıcıya gönderdim.
"Yeni cihaz göndereceğiz " dediler.
Gelen cihaz için ayrıca bir kez daha gümrük vergisi ödemiştim.
Bazen oluyor böyle şeyler...

Unit; Ürettiği tüm cihazlara 2-3 yılda bir, yeni üst model ekliyor veya çok satılanlara + özellikler ekliyor. Bazı cihazların üretimini durdurup, listeden çıkartıyor.
UTİ80 model termal kameranın üretimini durdurdu, yerine uti85 modelini üretiyor.
Size gelecek olan UTİ260B termal kamera PRO bir cihaz.  uti80 den çözünürlük olarak çok daha üstün bir model. Fiyat olarak ta 2500-3000 tl. arası, piyasa da satılanlara göre  fiyatı çok iyi... (Ülkemiz de 5000 tl den aşağı termal kamera yok.)

Bende geçen hafta almıştım. Cihazda bir sorun çıkmadı.
Aldığınız cihaz inşaallah sorunsuz bir şekilde gelir ve kullanırsınız.
Hayırlı işler.
Akıl büyük bir nimet, sağlık büyük bir servettir.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginGelecek üründe yeniden gümrük çıkıyor.
Lvds tester almıştım. Kargodan cihaz paramparça geldi. Resimlerini satıcıya gönderdim.
Yeni cihaz göndereceğiz dediler.
Gelen cihaz için ayrıca bir kez daha gümrük ödemiştim.
Bazen oluyor böyle şeyler.

Unit UTİ80 modelin üretimi durdurdu, yerine uti85 modelini üretiyor.
Gelecek olan UTİ260B termal kamera PRO bir cihaz.  uti80 den çözünürlük olarak daha üstün bir model. Fiyat olarakta 2500-3000 tl. arası, buraya göre çok iyi... (Ülkemiz de 5000 tl den aşağı termal kamera yok.)

Hayırlı işler.

Evet ustam  gelecek üründe'de gümrük vergisi çıkacak. Bu saatten sonra onu sorun etmiyorum. Ne çıkarsa ödücem artık. Dediğin gibi türkiyede 5000 ₺ den aşağı satmiyorlar.

aegeanxtr

You are not allowed to view links. Register or LoginGelecek üründe yeniden gümrük çıkıyor.
Yeni cihaz göndereceğiz dediler.
Gelen cihaz için ayrıca bir kez daha gümrük ödemiştim.
Bazen oluyor böyle şeyler.

Unit UTİ80 modelin üretimi durdurdu, yerine uti85 modelini üretiyor.
Gelecek olan UTİ260B termal kamera PRO bir cihaz.  uti80 den çözünürlük olarak daha üstün bir model. Fiyat olarakta 2500-3000 tl. arası, buraya göre çok iyi... (Ülkemiz de 5000 tl den aşağı termal kamera yok.)

Hayırlı işler.

Evet ustam  gelecek üründe'de gümrük vergisi çıkacak. Bu saatten sonra onu sorun etmiyorum. Ne çıkarsa ödücem artık. Dediğin gibi türkiyede 5000 ₺ den aşağı satmiyorlar.

Sorun etmeye etmeye bu durumlara geldik zaten ustam. Senin normalde ürünü geri gönderdiğin için ödediğin gümrük vergisini iade alman lazım yada gelecek ürüne tekrar vergi ödememen lazım.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginSorun etmeye etmeye bu durumlara geldik zaten ustam. Senin normalde ürünü geri gönderdiğin için ödediğin gümrük vergisini iade alman lazım yada gelecek ürüne tekrar vergi ödememen lazım.

doğru söylüyorsunuz ustam. fakat Türkiyede bürokrasi bu şekilde işliyor.

Ucakbileti

Bu tarz durumlarda aliexpres ile iltişimde olun satıcının sizi mağdur ettiğini bilsinler araya girerler. Aliexpreste satıcılar m.hizmetlerinden çok korkarlar hata yapmamak için herşeyi yaparlar. Bana msj ile yalvaran m.h ya bildirme dispute açma sorunu çözeriz o ürün sizde kalsın yenisini hemen yoluuyoruz diyen. Extra hediye ekleyelim diyen satıcılar oluyor.
kısacası aliexin haberi olsun. en kötü ihtimal aliex size puan tanımlar bir sonraki alışverişte kullanırsınız.
Bilginize Saygılar.
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

mrtkts

Geçmiş olsun usta. Ürünü sağsalim alıp testinizi yapın. daha sonra anlaşmazlık açıp iade kargo bedeli kadar bir iade bedel belirtin, satıcı onaylarsa -ki büyük ihtimalle onaylar- zararınızı telafi edersiniz.

ay_bulut

Anlaşmazlık açtım. Aynı gün ürünü kargoya verdiğini söylediler. Fakat takip no yu girdiğimde kargo görünmedi.sorduğumda daha işleme almamışlardır dedi , tamam dedim.

Satici lütfen anlaşmazlığı kapatırmısın diyor. Ürün ilk elime geçtiğinde ürünü onaylamamıştım. Anlaşmazlığı kapatırsam. Bir sorun çıktığında , tekrardan anlaşmazlık açabilirmiyim. Onu merak ediyorum.

gungor1981tr

You are not allowed to view links. Register or LoginAnlaşmazlık açtım. Aynı gün ürünü kargoya verdiğini söylediler. Fakat takip no yu girdiğimde kargo görünmedi.sorduğumda daha işleme almamışlardır dedi , tamam dedim.

Satici lütfen anlaşmazlığı kapatırmısın diyor. Ürün ilk elime geçtiğinde ürünü onaylamamıştım. Anlaşmazlığı kapatırsam. Bir sorun çıktığında , tekrardan anlaşmazlık açabilirmiyim. Onu merak ediyorum.

Benimde başımda böyle bir sorun var imx-290 otomatik fokus kamera aldım lakin kamera bozuk çıktı ben bu ürünü nasıl yollayacağım geriye sizin yolladığınız ürün karşı tarafa ulaşmış mı acaba teyit aldınız mı kamera fiyatı 3500 lira nasıl bir yol izleyeceğim kafam karıştı

ay_bulut

Mayıs 07, 2021, 12:37:34 ös #9 Son düzenlenme: Mayıs 07, 2021, 12:47:09 ös ay_bulut
You are not allowed to view links. Register or LoginAnlaşmazlık açtım. Aynı gün ürünü kargoya verdiğini söylediler. Fakat takip no yu girdiğimde kargo görünmedi.sorduğumda daha işleme almamışlardır dedi , tamam dedim.

Benimde başımda böyle bir sorun var imx-290 otomatik fokus kamera aldım lakin kamera bozuk çıktı ben bu ürünü nasıl yollayacağım geriye sizin yolladığınız ürün karşı tarafa ulaşmış mı acaba teyit aldınız mı kamera fiyatı 3500 lira nasıl bir yol izleyeceğim kafam karıştı

Satıcı ile mesajlaşın , mutlaka dönüş yapacaklardır. Gönderin derlerse , Anlaşmazlık açın , ptt kargo ile gônderin. Ücretini siz ödüyorsunuz.
Benim gönderdiğim ürün ellerine ulaşmış. Yenisi yollamaları için mücadele veriyoruz.

gungor1981tr

Çin geri yolladığınız üründeki son durum nedir yolladığınız ürünün takibini PTT sorgulama sayfasından takip edebildiniz mi benim kargo ulaşmış Çin güya 17-05-2021 ulaşım tarihi bugün baktım hala teslim edilmemiş RR336534190TR takip kodu bir baksan usta sendeki işleyişle bendeki aynı mı

Crmci

Mayıs 21, 2021, 11:23:40 ös #11 Son düzenlenme: Mayıs 21, 2021, 11:33:17 ös Crmci

Usta o kadar pahalı cihaz satacak da kontrol etmeden mi alıp satıyor!Bence birçok benzeri üründe kasıt var.Herkes uğraşmıyor senin gibi yada birşeyler oluyor bir şekilde o parayı yiyor adamlar.Bende olmuştu mesela anlaşmazlık açma süresi geçti param gitti hemde 2-3 defa,olabiliyor.Dolandırıcılığın bir şekli diyorum ben buna.
 Bu şekilde kazık(lar) yemiş biri olarak net söylüyorum!
 Sakın o anlaşmazlığı kapatma!Eline sağlam malı almadan,yada parayı,SAKIN!
 Ayrıca malı alınca zararın kadar anlaşmazlık aç,zaten ustalar yukarda da yazmış.
 Ömrünü ver eciş bücüş büküle büküle tamir yap üç beş kuruşla topla o kadar parayı çinlinin  biri iki dk da yesin,yedirme yazıktır.

gungor1981tr

Usta o kadar pahalı cihaz satacak da kontrol etmeden mi alıp satıyor!Bence birçok benzeri üründe kasıt var.Herkes uğraşmıyor senin gibi yada birşeyler oluyor bir şekilde o parayı yiyor adamlar.Bende olmuştu mesela anlaşmazlık açma süresi geçti param gitti hemde 2-3 defa,olabiliyor.Dolandırıcılığın bir şekli diyorum ben buna.
 Bu şekilde kazık(lar) yemiş biri olarak net söylüyorum!
 Sakın o anlaşmazlığı kapatma!Eline sağlam malı almadan,yada parayı,SAKIN!
 Ayrıca malı alınca zararın kadar anlaşmazlık aç,zaten ustalar yukarda da yazmış.
 Ömrünü ver eciş bücüş büküle büküle tamir yap üç beş kuruşla topla o kadar parayı çinlinin  biri iki dk da yesin,yedirme yazıktır.

Daha anlaşmazlık açmadım teslimat süresini uzattı satıcı haftaya çözüme ulaşmaz ise anlaşmazlık açmayı düşünüyorum bakalım ne olacak göreceğiz

ay_bulut

09.05.2021 de ürünü yanwen express firması uzerinden kargoya vermişler , İstanbul ikitelli şubesine geldi aras kargo şubesi üzerinden 20.05.2021  adresime getirdiler. Kontrol ettim bi sorun yok çalışıyor. (11 günde geldi ) Gümrük ücreti ve kargo ücreti ödemedim. Sıfır Aynı marka aynı model yollamışlar. Tekrardan kismi ödeme için Daha önce ödediğim gönderi ücretini ve gümrük ücretini talep ettim. 254 ₺ onu bekliyorum. Onuda halledeceklerini söylediler. Birdaha yurtdışından bu tür pahalı ürünleri alacağımı düşünmüyorum.

ay_bulut

You are not allowed to view links. Register or LoginÇin geri yolladığınız üründeki son durum nedir yolladığınız ürünün takibini PTT sorgulama sayfasından takip edebildiniz mi benim kargo ulaşmış Çin güya 17-05-2021 ulaşım tarihi bugün baktım hala teslim edilmemiş RR336534190TR takip kodu bir baksan usta sendeki işleyişle bendeki aynı mı

İade ettiğim ptt kargo takip no
RR338479978TR
Teslim aldılar.
Çindeki gümrükte biraz bekliyor.
Gümrükte bekleme süresi 5 günü geçerse satıcıya mesaj atın , gümrükle iletişime geçiyorlar beyan edit düzeltme yapıyorlar.