Mart 29, 2024, 03:44:08 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

Toshiba c850 uma yapma

Başlatan Ali, Temmuz 29, 2019, 06:37:31 ös

« önceki - sonraki »

Ucakbileti

Bir komplo teorisi. Bu seride toshiba intele sorar elinde testleri geçememiş hm serisi varmı diye intelde bu seride kullanılan çipleri depodan çıkarmış aha bunlar demiş disc  kart ürettirirsen işine yarar ama onboard koymucan dimiş koyarsan makine kitler dimiş :)
Tostosta bu serii anakartı ürettirmiş. Ama zıhım kart dsc çipleride zorlayıp bozuyomuş :)
Sonra ustalar başlamış bunu nası uma yaparız deyuu uğraşmaya, yapmışlarda ama gel görki tüm seride hmler hatalı üretimmiş ustalar boşa zaman harcar dururlarmış :)

Ne hikaye yazdım ama  :o :o ;D
Emek Olmadan, Yemek Olmaz...!

ktmduke

You are not allowed to view links. Register or LoginBir komplo teorisi. Bu seride toshiba intele sorar elinde testleri geçememiş hm serisi varmı diye intelde bu seride kullanılan çipleri depodan çıkarmış aha bunlar demiş disc  kart ürettirirsen işine yarar ama onboard koymucan dimiş koyarsan makine kitler dimiş :)
Tostosta bu serii anakartı ürettirmiş. Ama zıhım kart dsc çipleride zorlayıp bozuyomuş :)
Sonra ustalar başlamış bunu nası uma yaparız deyuu uğraşmaya, yapmışlarda ama gel görki tüm seride hmler hatalı üretimmiş ustalar boşa zaman harcar dururlarmış :)

Ne hikaye yazdım ama  :o :o ;D

güzel senaryo hocam :) intel grafiği sorunlu 3-4 tane 1. nesil işlemciye denk gelmişliğim var. uma denediğim dsc tasarım 2. nesil 7750G de driveri kurduktan sonra hd videolar gayet akıcı çalışıyodu fakat restartta çakılıyordu makine. belki biosla alakalıdır bilmiyorum.

Crmci

Win7de inteli tanimadan 1366 çözünürlüğü destekliyor mu?Destekliyorsa çok güzel servis makinası olur driver hiç gerek yok..Birde intel chip ve pil çok ısınıyor demiş ustam herkeste  aynı mi oldu?...Ben deneyemedim hurda yok..

1deliye2rapor

yok benim kartın üzerinden onlarca kisi gecmis normalde mavi olan kart siyah ;) yani çok müdahale görmüş farklı farklı yerlerinden diğer bir kartta denedim sadece driver sıkıntısı var .
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Loginyok benim kartın üzerinden onlarca kisi gecmis normalde mavi olan kart siyah ;) yani çok müdahale görmüş farklı farklı yerlerinden diğer bir kartta denedim sadece driver sıkıntısı var .
çözünürlük kaç ustam 1366x768 oluyorsa hiçbir sorun olmaz

1deliye2rapor

hdd bosta yok kurdugumda deneyip bilgi verebilirm.
~ Bilgi Bilişim Sistemleri / RİZE

Crmci

Ekim 09, 2019, 10:53:39 ös #36 Son düzenlenme: Ekim 09, 2019, 10:55:11 ös Crmci
L850 PSKG8E UMA işlemlerini bende yaptım ama bu tek bios plf plr csf csr dsc mb rev:2.1 i/o yaninda..tek bios için uma bios var mi yada bu tek biosluyu deneyen oldu mu?chip değişmek daha kolay da sırf çözünürlüğü merak ettim 1366x768 olacak mı?

Crmci

Ekim 09, 2019, 11:55:30 ös #37 Son düzenlenme: Ekim 10, 2019, 12:05:26 öö Crmci
Sitedeki oldu Erhan ustanın uma olarak düzenlediği biosla görüntü aldım.Tesekkurler üstat.çözünürlük ok fakat acildiktan sonra hariciye görüntü vermiyor önce takinca sadece hariciye veriyor(1440x900).Böyle kullanılır mi? bence kullanılır.Birde biosa girmiyor gerekte yok:) f12 boot menu var zaten.Bu işlem oyun hariç ve win10da guncellemeleri kapatmak kaydıyla müşteriye ucuz ve uygun seçenek olarak sunulabilir.Konuya emek veren herkesten Allah razı olsun eline koluna sağlık.

Gimsis

Valla her şey mükemmel fakat driver olayı problem çıktı bununla ilgili çalışma yapan ve sonuç alan bir ustamız var mıdır acaba ? Cmcrci arkadaşın dediği gibi görüntüyü dışarıya vermede problem yaşıyoruz :)

X_menekse

Videodakini aynen yaptım birebir de görüntü aldık. çözünürlük yükseltebiliyoruz.
 ama csm modunda win7de logoda takılıyor.
İkinci sorun görüntü biraz geç geliyor.
kapasitör eklemeleri yaptım ancak sonuç aynı. deneyen herkes sanıyorum aynı problemde kaldı. Hm çipsetini mi kullansam acaba diye hurdaya ayırdığım , su yolları kabarmış  anakartı canlandırdım. Buna da şükür :)
Sorunun daha çok bios kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
 Detaylı çalışma yapan arkadaşlar varsa gelişmelerden haber ederlerse sevinirim. Konuyu yakından takipteyim.
------Muhtemelen elimde bir havyayla yaşlılıktan öleceğim!!!!------

samet4434

You are not allowed to view links. Register or LoginL850 PSKG8E UMA işlemlerini bende yaptım ama bu tek bios plf plr csf csr dsc mb rev:2.1 i/o yaninda..tek bios için uma bios var mi yada bu tek biosluyu deneyen oldu mu?chip değişmek daha kolay da sırf çözünürlüğü merak ettim 1366x768 olacak mı?

tek bios lu modeliyle denedım başarısız

Crmci

You are not allowed to view links. Register or Login
You are not allowed to view links. Register or LoginL850 PSKG8E UMA işlemlerini bende yaptım ama bu tek bios plf plr csf csr dsc mb rev:2.1 i/o yaninda..tek bios için uma bios var mi yada bu tek biosluyu deneyen oldu mu?chip değişmek daha kolay da sırf çözünürlüğü merak ettim 1366x768 olacak mı?

tek bios lu modeliyle denedım başarısız

ustam bu modelde de uma oluyor o zaman deneyen olmamış sanırım cevap almamıştım bende denedim oldu..bios olarak sitede Hexfet"Erhan usta paylasmis uma bios diye var onu yazdım..sadece intel drv.kurma ve win10 ise update kapalı olsun.

samet4434

ustam benım model c855 tek bios sizinki L850 miş modele dikkat etmedim :)
c855 tek bioslu anakart modeli uma olmuyor

Crmci

Ustam merakımdan soruyorum anakart kodu farkımı var?bios deneme durumu oldu mu yoksa bendeki biosu yollayim mi?

samet4434

anakrt kod aynı ama tek bios du cihazı iade cıktım ayriyetten e.kartı kuzey full işlemli cihazdı (bios denedim)