Mart 29, 2024, 01:50:24 ös

Haberler:

Forumda paylaşılan bütün rar dosyaların parolası "bgaforum" dur.

TOSHİBA L850D-132 UMA

Başlatan ozgur81, Kasım 26, 2018, 10:03:27 ös

« önceki - sonraki »

alielmali72

You are not allowed to view links. Register or Logino modeli uma yaptim
bu jumperleri kes yolunu
JP8701 JP8706 JP8702 JP8700 JP8705

Ustam,  onları zaten başta kesmiştim. Hatta vga chip bile sökülü vaziyette. hiç bios ellemeden zaten görüntü gelmişti, lakin harddiski okumadığından bu maceraya girştik.

XxGhosTxX

mert şener senin verdiğin bios çalıştı dediğin gibi bios chipte değişmesi gerektiği doğru

tekniknotebook

özgur ustam emeyıne bılgına saglık guzel paylasımından dolayı sonuca vardım

tekniknotebook

mert sener ustam cıhaz sıyah ekranda kaldı senın bıosu yazdım duzeldı emeyınıze saglık

selekopm

You are not allowed to view links. Register or LoginÖnce ekran kartının aşağısında bulunan PJ8701-PJ8702-PJ8706 köprülerin üzerindeki lehimleri temizleyip iletişimi kesin. Sonra ekran kartının arkasındaki PJ8700-PJ8705 köprülerini de aynı şekilde kaldırın. Sonra eklediğim biosu (2 adet var hangisiydi hatırlamıyorum aceleye geldi unuttum) yazdırın ve işlem tamam. Ama bir nokta var o da bir modelinde 4mb olan bios var ama farketmez 2mb bios entegresine verdiğim biosları yazın çalışır. Ben şahsen öyle yaptım bende ki bios 4 mb'tı ama 2mb'lık bios entegresine yazdırıp taktım ve şuan sorunsuz kullanıyorum. Hayırlı olsun.

You are not allowed to view links. Register or Login

2.sıradaki L850D_PSKECR_216-0833000.rom yazan bios sağlam ustam teşekkür ederim

fahri01

You are not allowed to view links. Register or LoginÜstündeki bios 4mb lık 32bv olması lazım.Bios çipini 16bv (2mb lık) yapıp şu biosu yazar mısınız...

You are not allowed to view links. Register or Login

2mb chip ıllakı olması lazım 4mb chıp te goruntu alınamıyor ...... elınıze emegınıze saglık...

bbbilisim10

çok teşekkürler uma başasralı
bios olarak rom olanı atmanız lazım